Sakarya Valiliği koordinasyonunda, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen 15-22 Nisan Turizm Haftası kutlamaları kapsamındaki açılış programı, Vali Yaşar Karadeniz ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın katılımıyla Sezginler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi.

İl protokolü, öğrenciler ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda Vali Yaşar Karadeniz, Sakarya'nın her yönden zengin bir turizm cenneti olduğunu belirtti. İlin tanıtımının ve turizm potansiyelinin ortaya çıkarılmasının önemine vurgu yapan Vali Karadeniz, ilin her köşesinin yerli ve yabancı turistleri cezbedecek doğal ve tarihi güzelliklere sahip olduğunu ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ise etkinliğe ilişkin şu sözleri dile getirdi: “Sezginler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde, Sakarya Valiliğimiz tarafından düzenlenen 48. Turizm Haftası etkinliklerine katıldık. 6 farklı dilde Sakarya'nın kültürel ve doğal güzelliklerini tanıtan, Ege yöresine ait halk oyunu gösterisi sergileyen öğrencilerimizi tebrik ediyorum. 2024 yılı Turizm Sezonu’nun Sakarya ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

Muhabir: Serkan ARUTAN