Ulusal bir televizyon programında canlı yayına bağlanan Uğur Arslan, deprem bölgesinde yaşanan yağma olaylarını anlatırken Sakarya plakalı araçlarla yağma yapıldığını iddia etti. Arslan'ın bu açıklamaları üzerine tepkiler yağmaya başladı. Öte yandan Sakarya Barosu'nun Uğur Arslan hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

İşte o açıklamalar:

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek:

"Özür Dile Sakarya'dan Uğur Arslan. 17 Ağustos’u en acı şekilde yaşamış, ülkemizin birlik ve dirliği için her olayda en ön safta yer alan Sakarya’mıza, düşüncesizce attığınız iftiralara sessiz kalmayacağız. Depremin acılarını en iyi anlayanlar olarak ilk günden beri tüm Sakarya seferber olmuş durumda. Bölgede yaraları sarmaya en çok çabalayan illerden de biriyiz. Fedakar ve cefakar Sakaryalı hemşehrilerime yağmacı iftirası atan Uğur Aslan'ı kınıyor ve hemen iftiralarından vazgeçerek özür dilemesini bekliyoruz."

MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Levent Bülbül:

"Sakarya yüreği memleket aşkıyla yanan bir şehrimizdir. Depremin ilk anından itibaren yardım seferberliği içerisindedir. Haber Global ekranlarında Sakarya’mıza atılan iftirayı şiddetle kınıyorum. Haber Global'den kurumsal olarak derhal düzeltme ve özür bekliyoruz"

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ:

"Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde tüm varlığı ile depremzedelerimizin yanında olmaya gayret eden fedakar Sakaryalılar için Uğur Arslan tarafından ima edilen yersiz söylemleri kabul etmiyorum. Kınıyorum"

İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı Selçuk Kılıçaslan:

"Ahlaksız herif! Bu şehirde öğrencilik yapmışsın, suyunu içmişsin ve utanmadan canla başla bölgeye yardım ulaştırmaya çalışan hemşehrilerimize iftira atıyorsun.Bunu hangi cüretle yapıyorsun bilmiyorum ama özür dileyip kıvırsan da Sakaryalı seni unutmayacak"

SATSO Meclis Başkanı Erdem Ercan:

"Sizi en biz anlarız diyerek ilk saatler itibariyle deprem bölgesine yardım için giden, büyüğünden küçüğüne destek olmaya çalışan özverili Sakaryalılara Uğur Arslan tarafından isnat edilen zannı kınıyorum."