2024 Ramazan ayı ezan vakitleri ve imsak vakti vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Sakarya'da iftar saati kaçta okunacak ve 2024 Ramazan ezan vakitleri gündeme geliyor. Peki, Sakarya'da iftar saati ne zaman, ezan kaçta okunacak? 2024 Ramazan Ezan Vakitleri!

Ramazan ayı gelmesiyle birlikte iftar saati ve imsak vakitleri merak ediliyor. Sakarya'da iftar saati ne zaman ve Sakarya'da iftar vakti saat kaçta okunacağı gündeme geliyor. Sakarya'da iftar saati kaçta okunacağı ve imsak saati ne zaman olduğu araştırılıyor. Sakarya'da iftar saati ne zaman, ezan saat kaçta okunacak? 2024 Ramazan Ezan Vakitleri! Detaylar haberimizdedir…

SAKARYA'DA İFTAR VAKTİ SAAT KAÇTA?

Ramazan, Hicri takvime göre 9. ay ve İslam dininin inancına göre İslam Peygamberi Muhammed'e Kur'an ayetlerinin inmeye başladığı, aynı zamanda Müslümanlarca oruç tutulmaya ve teravih namazının kılındığı aydır. Bu ayda oruç tutmak, İslam'ın beş temel şartından biridir. Ay'ın hilal görünümünün ilk görülüşünden itibaren 29 veya 30 gün boyunca Ramazan'ın sürdüğü, hadislerden alıntılanarak hesaplanmıştır. Bu yıl, Ramazan ayı 11 Mart Pazartesi günü başlıyor. Sakarya'da Ramazan ayının ilk günü iftar vakti 11 Mart Pazartesi saat 19:07'de ezan okunacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ