SakaryaGİAD Başkanı Zafer Bekdemir; ‘’19 Mayıs 1919; Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışı ile başlayan bağımsızlık mücadelesi, kurtuluş ateşinin yakılması, aydınlık ve özgür bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği, Türk Milleti’nin zaferlerle dolu tarihinde yazılacak olan yeni destanın başladığı gündür.’’ dedi.

Başkan Bekdemir; ‘’Cennet vatanımızın kurtuluşu için başlatılan bu zorlu mücadeleye, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ‘’Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’’ diyerek, nihai kurtuluşun ancak ve ancak Türk Milleti’nin azmi ve kararlılığı ile mümkün olabileceğini vurgulamıştır. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Milli Mücadeleyi başlattığı bu günü, Türk gençliğine bir bayram olarak armağan etmiş ve ‘’Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.’’ sözü ile Türk gençliğine duyduğu güveni vurgulamıştır. Bu değerli emaneti yaşatmak ve gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak en başta gelen görev ve sorumluluğumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Türk milletinin ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.’’ dedi.

HABER MERKEZİ