Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi öğrencileri, 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı mezuniyet töreninde doktor unvanını aldı. Sakarya Üniversitesi BESYO Stadyumu'nda düzenlenen tören, kortej yürüyüşüyle başladı ve saygı duruşu ile İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

I M G 9930

"KAPIMIZ AÇIK"
Törenin açılış konuşmasını Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Altıntop yaptı. Dekan Altıntop, yeni mezun doktorlara seslenerek, "Bu mesleği layıkıyla yapabilmek için sürekli çalışmak ve kendinizi güncel tutmak çok önemlidir. Hangi dalda uzmanlaşmayı seçerseniz seçin, mutlaka kendinizi geliştirmeli, en yeni tıbbi bilgileri takip etmeli ve uygulamalısınız. Burada Tıp Fakültesinde öğrendiklerinizin üzerine daha fazlasını ekleyerek yolunuza devam edin. Hekimlik sanatını hem en yeni bilgiler ışığında hem de vicdanınızı katarak icra edin. Karşınızdaki kişinin bir hasta olduğunu, size umutla başvurduğunu ve o hastanın sizin ailenizden biri olabileceğini unutmayın. Burası sizin eviniz, kapımız sizlere her zaman açık olacak." diye konuştu.

I M G 9897

PLAKET ALDILAR
Tıp Fakültesi Birincisi Dr. Metin Oktay Beyter de törende birincilik konuşmasını yaptıktan sonra mezuniyet plaketini mezun kütüğüne çaktı. Konuşmaların ardından öğrencilerin fotoğraflarından oluşan slayt gösterimi yapıldı ve dereceye giren mezunlara belge ve plaketleri verildi. Tıp Fakültesi dönem birinciliğini Dr. Metin Oktay Beyter, ikinciliği Dr. Semiha Zehra Memiş, üçüncülüğü ise Dr. Sedanur Koçuk elde etti.

I M G 9888

YOĞUN KATILIM
Mezuniyet törenine Sakarya Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ziya Cevherli, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Hilmi Kızılcık, SAÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Özer Köseoğlu ve Prof. Dr. Emrah Doğan, SAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Altıntoprak, Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Vekili Uzm. Dr. Özcan Öktem, SEAH Başhekimi Prof. Dr. Fikret Halis, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katılım gösterdi.

I M G 9937

Muhabir: Şevval GEÇİN