Donetsk Halk Cumhuriyeti (DPR) Başkanı Denis Pushilin, Ukrayna ordusunun Donetsk pazarına yönelik bombardımanında bulunduğunu ifade ederek, "Şu ana kadar 25 kişinin öldüğü bilgisi doğrulandı. Aralarında iki çocuğun da bulunduğu en az 20 kişi yaralandı," diye yazdı.

Kiev yönetimi saldırıyla ilgili herhangi bir yorum yapmadı. 

Kimya tesisinde patlama

Bölge yetkilileri, ayrıca Rusya'nın Ust-Luga limanındaki bir kimyasal nakliye terminalinde iki patlamanın ardından yangın çıktığını söylediler. Yerel medya limanın Ukrayna insansız hava araçları tarafından saldırıya uğradığını ve bir gaz tankının patladığını bildirdi.

Petersburg'un 165 kilometre güneybatısında, Rusya'nın ikinci büyük doğalgaz üreticisi Novatek tarafından işletilen bir sahada meydana geldi.

Rus medya kuruluşu RBC'ye bir açıklama yapan şirket, yangının "dış etki" sonucu çıktığını bildirdi. Şirket ayrıca limandaki faaliyetlerini durdurduğunu da açıkladı.

Limanın bulunduğu Rusya'nın Kingisepp bölgesinin başkanı Yuri Zapalatsky olayda herhangi bir can kaybı olmadığını ancak bölgenin yüksek alarm durumuna geçirildiğini söyledi.

haber merkezi 

Editör: Haber Merkezi