Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu çatısı altında Paratrap Plak Atışları Milli Takım Sporcuları Engelli erişimine uygun özellikte olan Sakarya Arifiye Atış Poligonunda Kampa girdi.

Kamp çalışması ile ilgili açıklama yapan Bedensel Engelliler Spor İl Temsilcisi ve Yenihayat Spor Kulübü Başkanı Selim Özen .

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyon Başkanı Gürsel ÇOLAKOĞLU ve Yönetiminin kararı ile 06-15 MART 2024 tarihleri arasında Hindistan – Yeni Delhi ‘de gerçekleşecek olan WSPS  Dünya Kupası Atıcılık yarışmasına ilimizden milli takım kadrosunda yer alan 3 sporcu  yarışmacımız ile birlikte toplamda 4 milli sporcumuz  Arifiye Atış Poligonunda 1-7 Mart 2024 tarihleri arasında Paratrap Atıcılık Plak Atışları Spor dalında sporcular ( Yusuf Kanbur (Tekerlekli Sandalye) – Erhan Bakan (Tekerlekli Sandalye)  – Hüseyin Sandal (Ampute) (SAKARYA )  – Muaz Madran (Ampute) (AYDIN) çalışmalarını TAF Organizasyon Komitesi Üyesi Nevin Görmüş , Silah Teknikeri Sporcu Asistanı Yalçın Ertürk nezaretinde sürdüreceklerini ifade ederek  .

Ülkemizde ilk defa Paratrap spor dalında tekerlekli sandalye kategorisinde ilimizden iki milli sporcu kardeşimiz ülkemizi Hindistan'da ki Paratrap Dünya Kupası Yarışmasında  temsil edecek .

10 yıldır Paratrap spor dalında büyük bir sabırla inançla yürütmüş olduğumuz çalışmalarımızın emeğini karşılığını görmekteyiz  bize inanarak destek olan ismini sayamadığım onlarca kişiye bizlere verdikleri desteğin karşılığını inşallah Hindistan'daki yarışmada alacağız Paratrap spor dalının Ülkemizde yayılması gelişmesi doğrultusunda katılacağımız yarışmalar büyük önem taşımakta dünyanın gerisinden gelmeden bizde Paratrap spor dalında varız .

Bu doğrultuda bize inan ve Milli Takım Kampının Sakarya ilinde gerçekleşmesini sağlayan destek veren başta federasyon başkanımız Gürsel Çolakoğlu ve değerli TAF yönetim kurulu üyelerimize desteğini esirgemeyen Sakarya Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürümüz Nevzat İnaç beye teşekkürlerimizi sunuyorum'' dedi. 

Kaynak: basın bülteni