SAKARYA TEK YÜREK 
“Asrın Felaketi” olarak da adlandırılan Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremlerde 40 binin üzerinde kişi hayatını kaybederken, 100 binin üzerinde vatandaş ise yaralandı. Depremden etkilenen yaklaşık 14 milyon vatandaş için ülkenin 4 bir yanında olduğu gibi Sakarya’da da depremin ilk saatlerinden itibaren “Sizi En İyi Biz Anlarız” mottosuyla yardım seferberliği başlatıldı. Büyükşehir 2 hafta içerisinde 200 tır yardım gönderirken, şehir genelindeki STK’lar, siyasi partiler, ilçe belediyeleri ve vatandaşlar da hazırlamış oldukları eşyaları tırlar aracığıyla deprem bölgesine gönderdi. 

YARDIMA DEVAM 
Depremin üzerinden 17 gün geçmişken, bölgede hala çalışmalar aralıksız devam ediyor. Yetkililer, yardımların aralıksız devam etmesi noktasında başta belediye ve STK’lar olmak üzere vatandaşa çağrıda bulunuyor. 
Bir çağrı da AK Parti İl Başkanı Yunus Tever yaptı. Tever, “Öncelikle ifade etmek istiyorum ki acımız gerçekten çok büyük. Depremden etkilenen tüm illeri ziyaret ettik. Bu illerde belediye başkanlarımızla, il başkanlarımızla ve vatandaşlarımızla bir araya geldik. Devletimiz tüm gücüyle bölgede, tüm kurumlarımız tam bir koordinasyon içinde adeta seferber edilmiş durumda. Bu çerçevede Sakarya halkı da depremin ilk gününden itibaren yardımlarını ve desteklerini bölgeye, bölge halkına ulaştırmak için seferber oldu.” dedi.

“ACIYI İYİ BİLİRİZ”
Başkan Tever açıklamasının devamında şunları söyledi; “Bugüne kadar erzakından hijyen paketine, suyundan yakacak sobasına kadar bölgede ihtiyaç duyulan tüm malzemeleri yüzlerce tır ile bölgeye gönderdik. Bu yardımları yaparken sen ben demedik, üzerimize ne düştüyse yerine getirdik ve getirmeye devam ediyoruz. Birlik ve kardeşlik ruhuyla dayanışma içerisinde yapılan tüm yardımlar için hemşehrilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ben Sakarya’mızda bu süreç tamamlanana kadar, yaralar tamamen sarılıncaya kadar desteğin artarak devam edeceğine inanıyorum. Çünkü biz Sakarya halkı olarak bu acıyı en iyi bilenlerdeniz. Bu kapsamda hemşehrilerimiz üzerine düşen görevi ilk günden itibaren nasıl yaptıysa son ana kadar da yapmaya devam edecektir. Sakarya olarak tüm teşkilatlarımız, belediyelerimiz ve vatandaşlarımız ile birlikte deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. Serkan OK