Sakarya Büyükşehir Belediyesi, "sosyal belediyecilik" anlayışıyla ağırlık verdiği kafe, restoran hizmeti ve donatı alanlarının inşasıyla şehirde hizmet sektöründe ciddi bir örnek haline geldi.

İştiraki olan BELPAŞ şirketi üzerinden faaliyetlerini yürüttüğü kafe, restoran ve sosyal alanlarda maksimum memnuniyet ve bütçe dostu çalışmalar üzerinde yoğunlaşan Büyükşehir, özellikle son dönemde vatandaşlara tercih noktasında alternatif alanlar oluşturdu.

Sakarya’yı keşfediyorlar

Doğanın kalbinde, tabiatın tam ortasında, havadar ve görsel zenginliğe sahip olan BELPAŞ mekânları on binlerce vatandaşın ilk tercihi oldu. Kent Park, Sakarya İl Ormanı, Acarlar Longozu, Sakarya Millet Kıraathanesi, Ormanpark, Karamanpark, Pamukova Esentepe Park, Uçak Kıraathanesi, Vagon Park ve tüm park işletmeleri bayram boyunca hizmet verdi.

Yüzlerce çeşit kuşun bulunduğu, Doğa Koruma Milli Parklar tarafından "kesin korunan tabiat alanı" statüsünde olan longoz, Büyükşehir işletmesinde bayramın 3 gününde toplamda 10 binden fazla misafiri ağırladı.

Binlerce vatandaş

Bunun yanı sıra girişinden, sonuna kadar tüm kullanım alanlarının yenilendiği ve yeni donatı alanlarının kazandırıldığı Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkıı’nı ise 5 binden fazla yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

Ayrıca kentin merkezin noktalarında bulunan şehrin simgelerini yansıtan Vagon ile Uçak Kafe ve Millet Kıraathanesi gibi mekânlar ve ormanın içine işlenen ahşap mekân Ormanpark’ta binlerce kişi keyifli vakit geçirdi.

Bayramda rekor ziyaret

BELPAŞ'tan yapılan açıklamada, "Sakarya'mızda her bir vatandaşımız şehrimizin lezzetlerini tatsın, memleketimizin doğasını ve güzelliklerini keşfetsin düşüncesiyle her gün kapasitemizi artırıyoruz. Alanında uzman personelimiz tesislerimizde bayram boyunca kıymetli vatandaşları en iyi şekilde ağırlamaya çalıştı. Özellikle yapılan son düzenlemeler ve Büyükşehir Belediye'mizin kazandırdığı son hizmetlerle birlikte bu bayramda tesislerimize rekor bir ziyaret gerçekleşti. Bütçe dostu, lezzetli, kaliteli ve müşterilerimizin yüzünü güldüren memnuniyet anlayışımızla tüm Sakarya'mızı BELPAŞ iştiraklerimize bekliyoruz" denildi.

Haber Merkezi

Editör: Can İkiz