Sezginler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda yapılacak olan 4. Yerel Eğitim Şurasına akademisyen – tarihçi ve Ahi Evran Üniversitesi Ahilik Araştırma Merkezi eski müdürü Kazım CEYLAN, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Üyesi Mehmet Baki ÖZTÜRK ve Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve AMATEM sorumlu hekimi Prof.Dr. Ahmet Bülent YAZICI konuşmacı olarak katılacaklar. Programın moderatörlüğünü ise ÖĞ-DER Sakarya Şubesi Eğitim Komisyonu Başkanı, emekli eğitimci Mehmet ALP yapacak.

Şuraya konuşmacı olarak katılacak olan Kazım CEYLAN “Mesleki Eğitimde Model Arayışları ve Ahilik” konusunda, Mehmet Baki ÖZTÜRK “Doğu ve Batı Medeniyetlerinin Eğitim Paradigmaları ve Türkiye’de Eğitim” konusunda, Prof.Dr. Ahmet Bülent YAZICI da “Teknoloji Bağımlılığı ve Eğitime Etkileri” konusunda sunum yapacaklar.

Şuurlu Öğretmenler Derneği ( ÖĞ-DER ) Sakarya Şube Başkanı Fatih CİNGÖZ yaptığı basın açıklamasında, ÖĞ-DER tarafından organize edilen yerel eğitim şuralarının 10 yıldır, her yıl 20 şubede yapıldığını, Sakarya’da da bu yıl dördüncüsünün yapılacağını ifade etti. Geçen yıl icra edilmesi gerekirken yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle ertelenen şuranın bu yıl yapılacağını ifade eden başkan Fatih CİNGÖZ, yerel eğitim şuralarında sunum yapılan konuların raporlaştırılarak Milli Eğitim Bakanlığına gönderildiğini ve bu şekilde eğitim alanında yaşadığımız sorunların tespitine ve çözüm yollarına katkıda bulunmaya çalıştıklarını söyledi.

Cumartesi günü yapılacak olan 4. Yerel Eğitim Şurası’na tüm eğitimcileri ve eğitim ile ilgilenen herkesi davet eden başkan Cingöz, Yerel Eğitim Şurası’nın hazırlanmasında gayretlerini esirgemeyen yönetim kurulu üyelerine, sunum yapacak olan konuşmacılara  ve maddi manevi destek veren herkese teşekkür ederek basın açıklamasını sonlandırdı.

Kaynak: Basın BÜLTENİ