//ÖZEL//

MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Filizfidanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremle büyük yıkım yaşanan 11 ile yapılan ve yapılacak yardımlar hakkında bilgi ve fikir alışverişinde bulundu. İlk günden bu yana Sakarya şubesi olarak afet bölgesine gönderilmeye başlanan yardımların devam edeceği belirtildi. 

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ
Toplantının ardından gazetemize değerlendirmede bulunan Başkan Filizfidanoğlu; “Toplantıda ağırlıklı olarak, bir deprem olması halinde Sakarya’da aynı şeyleri yaşamamak için neler yapılabileceğini tartıştık. Genel merkezimize, hükümetle paylaşılması için aktardık. Özellikle iletişimin kesilmesiyle ilgili, binaların üstüne kurulan baz istasyonların normal direklere kurulması, yapı denetimi ve inşaat sektörüyle ilgili sorun tespiti ve çözüm önerileri üzerine konuştuk. Bu konularla ilgili geniş kapsamlı bir rapor hazırladık ve genel merkeze gönderdik.” dedi. 

YARDIMLAR SÜRECEK
MÜSİAD Sakarya Şubesi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda; “Haftalık Olağan Yönetim Kurulu Toplantımız, Başkanımız Sn.İsmail Filizfidanoğlu, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Sektör Kurulu Başkanlarımızın katılımıyla şubemizde gerçekleştirildi. Toplantıda, deprem bölgesindeki yaptığımız ve yapacağım çalışmalarımız değerlendirildi.” denildi.

Depremin ilk gününden bu yana MÜSİAD Sakarya Şubesince afet bölgesine gıda, temel ihtiyaç maddesi, hijyen malzemeleri ve her türlü yardım gönderilmeye devam ediliyor. 

KONTEYNER KENT 
Öte yandan depremden etkilenen vatandaşların acil barınma ihtiyacını karşılamak için MÜSİAD Konteyner Kent çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor. Tüm MÜSİAD şubeleri üyelerinin destekleriyle 8 bin kişilik 2 bin konteyner evin bulunacağı konteyner kentin proje detayları da belli oldu. 
İçişleri Bakanlığı nezdinde ve AFAD’ın koordinasyonunda Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi merkezinde kurulacak konteyner kentte, çocuk oyun alanları, parklar, basketbol ve futbol sahaları, kreş, mescit, çamaşır alanı ve tüm vatandaşların ihtiyaç duyacağı diğer sosyal olanaklar bulunacak. nisan ayına kadar etaplar halinde tamamlanacak. Evlerde 4 kişilik aile için gerekli tüm eşya ve malzemeler yer alacak.