-yenisakarya.com- / ŞEVVAL GEÇİN bildiriyor

Edinilen bilgilere göre Adapazarı Orta Mahalle Soğanpazarı Caddesi üzerinde bulunan metruk bir otel binasında yangın meydana geldi. Çevredekilerin çıkan yangını fark etmesi üzerine olay yerine itfaiye, ambulans ve polis ekipleri sevk edildi.

KORUNAKSIZ BÖLGE
Yangın binanın iki ayrı ucunda da çıkarken, çevredekiler bölgede balicilerin bulunduğunu ve itfaiye erlerinin her hafta bu bölgeye geldiklerini belirtti. Bölgede esnaflık yapan bir vatandaş ise, "Bu bölge korunaksız ve terk edilmiş bir bölge. Burada birisi birini vursa kimse duymaz. İç kısımları ise adeta yaşam alanına çevirmişler. Bu madde bağımlıları yüzünden ansızın çıkan yangınlardan endişe duymaya başladık. Şehrin yetkilileri bu duruma acilen bir çare bulmalı" ifadelerini kullandı.

resim_2023-09-20_124423164

DÜZENEK KURULMUŞ!
Öte yandan İnternet Haber Editörümüz Şevval Geçin, olay yerinde incelemelerde bulunarak bölgenin son durumunu fotoğrafladı. Görüntülerde madde bağımlılarının terk edilmiş binanın içerisinde barındığı ve bali kullanımı için yapmış olduğu düzenekler dikkat çekti. Odalar parçalanmış eşyalarla dolup taşarken, duvarlara ise silah ve bilinmeyen bir varlık çizimi yaptığı da görüldü.resim_2023-09-20_124517138