İl Milli Eğitim Müdürlüğünde uzun yıllar Şube Müdürlüğü yapan Sapanca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Zafer Levent Soyhan, Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Hakan Serhad Soyhan ile Maliyeden emekli Faruk Soyhan ve Belediyeden emekli Can Soyhan’ın annelerinin cenazesine; milli eğitim, üniversite, maliye camialarının yanısıra, siyaset ve bürokrasiden çok sayıda tanınmış isim katıldı.

85 yaşında Hakk’a yürüyen Meliha Soyhan’ın son yolculuğunda ilk olarak evinin bahçesinde aile yakınları ve komşularının katılımıyla helallik alındı. Vefatı büyük üzüntü yaratan Anne Soyhan’ın öğle vaktinde Serdivan Sapak Camiinde kılınan cenaze namazına kalabalık vatandaş topluluğu katıldı. Eski Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Söğütlü’nün eğitimci belediye başkanı Koray Oktay Özten, Büyükşehir Belediyesinin eğitimci Genel Sekreter Yardımcısı Ziya Cevherli, eski milli eğitim müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri, siyasetçiler, bürokratlar ile milli eğitim, üniversite, maliye ve belediye camialarından çok sayıda üst düzey yönetici ve personel, Soyhan Ailesinin acılı gününde yanında yer aldılar.

Soyhan Ailesinin yakın aile dostu Şehit Yılmaz Ercan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kadir Gezer’in kıldırdığı cenaze namazına katılanlar Merhume Meliha Soyhan’a dua ettiler, Allah’tan rahmet dilediler, evlatlarına ve tüm aile üyelerine başsağlığı ve sabır dileğinde bulundular.

Kaynak: HABER MERKEZİ