Venedikliler, Murad’a Mehmed’i şikayet etmiş, ticaretlerine halel getirdiğini belirtmişlerdir. Bununla birlikte Çandarlı da Sultan Murad’a Mehmed ile ilgili önemli deliller sunmuştur. Sultan Murad, Mehmed’in hesap vermesi için tez huzuruna çağrılmasını ister. Bali Beyler yola çıkar. Mehmed ya Bali Beylerle beraber sultan huzuruna çıkacaktır ya da kendisine atılan suçlamaları yıkmak için korsanların başı Capello’yu yakalayacaktır. Mehmed, Capello’yu yakalayabilecek mi? Yoksa sultan huzuruna Bali Beyler ile beraber eli boş mu çıkacaktır?

Haremde de sular durulmamaktadır. Mehmed’in huzuruna çağrılması Hüma’yı endişelendirmekte, aksine Halime’yi de sevindirmektedir. Mara ise bambaşka bir fikirdedir. Mehmed’i taht hususunda rakipsiz bırakmak. Ahmed’in ortadan kalkması Mehmed’e halel getirilmesini engelleyecektir. Hüma, Mara’nın fikrine nasıl tepki verecek? Halime’nin bu plana karşı bir karşı planı olacak mı?

Yönetmenliğini Şafak Bal’ın yaptığı “Mehmed: Fetihler Sultanı” dizisinin oyuncu kadrosunda; Serkan Çayoğlu, Selim Bayraktar, Fikret Kuşkan, Tuba Ünsal, Sinan Albayrak, Kenan Çoban, Bülent Alkış, Seçkin Özdemir, Esila Umut, Ali Nuri Türkoğlu gibi ünlü isimler bulunuyor. 

Mehmed: Fetihler Sultanı 2. Bölüm izle | Mehmed: Fetihler Sultanı 2. Bölüm full izle | Mehmed: Fetihler Sultanı 2. Bölüm

Kaynak: HABER MERKEZİ