Daha önceki açıklamalarında adaylığı istemediğini belirten Mansur Yavaş, ilk kez görev verilmesi halinde kabul edeceğini söyledi.

Mansur Yavaş’ın HaberTürk canlı yayınında yaptığı açıklamalar şu şekilde;

“Millet İttifakı’nın adayları içinde zikredilen üç isimden birisiniz. Aday mısınız? Bu konuşuluyor mu? Ya da cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda duruşunuz nedir?”

“Ben de basından okudum ama bu konuda hiç kimseyle bir görüşmem olmadı. Bu konu Altılı Masa’nın konusu. Altılı Masa en uygun kararı verecektir. Ben görüşlerimi daha evvel de belirttim. Bunu herkes duydu. Dolayısıyla onun üzerine tekrar bir şey söylemeye gerek yok. Altılı Masa bu konuda ne karar verirse ona uyacağız.”

“Altılı Masa sizi aday gösterirse olursunuz gibi anlıyorum”

“O zaman benim için görevdir, öyle anlaşılır ama sayın genel başkanlar Kılıçdaroğlu ve Akşener’in ortak iradesine karşı bir hareket yapmam mümkün değil. Böyle bir şeye girmem asla.”

ÖTE YANDAN Dün milletvekillerimiz ve başkanlık divanı üyelerimizle uzun bir toplantı gerçekleştirdi genel başkanımız. Depremin yanında bu gelişmeler de konuşuldu. Oy birliğiyle İYİ Parti TBMM grubumuz sayın genel başkanımızı tam olarak yetkilendirmiştir 2 Mart'taki toplantı için. Yarın grup toplantımızdan sonra GİK toplantımız gerçekleşecek.