A Milli Kadın Voleybol Takımımız Milletler Ligi'nde karşı karşıya geldiği ilk maçta Almanya'yı 3-1 devirmesinin ardıdan. Bu sabah 03.30'ta oynanan Türkiye-Sırbistan maçını da 3-1 kazanarak kazanma serisine yenisini ekledi. ABD'nin Arlington kentinde oynanan karşılaşmada maça başlanılan ilk sette Gizem Örge'nin art arda 3 defansının ardından kaptan Eda Erdem'in tek ayak hücumuyla sayı aldı.

KABUS BİTTİ

İlk sette üstünlük kurmamızın ardından 25-18 bitirdik. Ardından ikinci set uzatmalara giderken 40 saniyelik süren rallinin ardından sayısıyı Filenin Sultanları aldı. 33-31 ile ikinci sette bizim olurken oynana 3'üncü seti 21-25 Sırbistan'a kaptırdık. Teknik Direktör Danielle Santrelli'nin oyuncular ile devre arasında konuşması sonrası Sırbistan'dan gelen smaçları kurtararak sayı kazandıran Gizem Örge takdirleri toplarken 25-21 ile maçı bitirdik. Taraftarlar, gece kabuslarının son bulmasına ayrıca sevinirken, Amerika'da da sultanları yalnız bırakmadı.

RESMEN BÜYÜLEDİ

Gizem Örge, sergilediği muhteşem performansla izleyenleri büyüledi. 31 yaşındaki yıldız, rakibin peş peşe yaptığı üç vuruşu neredeyse zemin hizasında uçarak kurtardı. Maç boyunca gösterdiği inanılmaz oyunuyla herkesin hayranlığını kazandı. Öte yandan Sultanlar Ligi takımlarından Fenerbahçe Opet, Gizem Örge ile ilgili de kararını verdi. Örge'nin 2024-2025 sezonunun sonuna dek olan sözleşmesini bir yıl daha uzattı. 

fotoğraf: Türkiye Voleybol Federasyonu

Muhabir: ŞEVVAL GEÇİN