Eğitim-Bir-Sen'in 12. Bölge 7. Dönem 1. Teşkilat Eğitim Programı'na katılan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, dün AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay'a yönelik gerçekleşen silahlı saldırıyı sert bir dille kınadı. Saldırıda yaralanan kişi için acil şifalar diledi ve teşkilatın güzel haberleri beklediğini belirtti. Kurum, saldırının seçim çalışmalarına zarar vermesine izin vermeyeceklerini ve birliği koruyacaklarını vurguladı.

Aynı gün trafik kazasında hayatını kaybeden AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Fatma Sevim Baltacı için başsağlığı dileklerini ileten Kurum, "Şehidimizin mesajı ise hepimizin üzerimize yüklediği sorumluluktur. Bu sorumluluk ülkemizin, milletimizin yarınları için her zamankinden çok daha fazla çalışmaktır." dedi.

Murat Kurum, Eğitim-Bir-Sen'in Türkiye'de etkin bir sivil toplum kuruluşu olduğunu vurgulayarak teşkilata teşekkür etti. Memurların hak arama mücadelesine verdikleri destekten bahsetti ve öğretmenlerle birlikte gösterdikleri onurlu duruşa vurgu yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin mevcut durumunu eleştirerek, söz verilen vaatlerin tutulmadığını belirtti. Okulların temizlik, güvenlik ve bakımı gibi konularda destek olacaklarını ifade etti.

Murat Kurum, İstanbul'da düzenlenecek özel eğitim programlarına tam destek vereceklerini ve öğrencilere daha iyi koşullar sağlamak için çalışacaklarını belirtti. Kooperatiflere KİPTAŞ eliyle teknik destek sağlanacağını ve haksız yere çıkartılan İBB çalışanlarının tekrar işe alınacağını kaydetti.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da 31 Mart 2019 seçimlerinin olumsuz izler bıraktığını ifade ederek, emek mücadelesinin kundaklandığını belirtti. Murat Kurum'un geçmiş dönemdeki çalışmalarını övdü ve başarılar diledi. Programa AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve sendika üyeleri de katıldı./Haber MERKEZİ 

Editör: Can İkiz