Sınav Sabahı Hazırlıkları

Cüneyt Cingöz, sınav sabahı adayların dikkatli olmaları gerektiğini vurguladı. Adayların sınav günü rahat elbiseler giymelerini öneren Cingöz, sınav giriş belgesi ve kimliklerinin mutlaka yanlarında olmasını hatırlattı. Ayrıca, sınavda optik formun adayın adına düzenlenip düzenlenmediğine dikkat etmeleri gerektiğini belirtti.

Optik Form ve Soru Kitapçığı

“Soru kitapçığını elinize aldığınız zaman optik forma kitapçık türünü işaretlemeyi unutmayınız,” diyen Cingöz, “Size dağıtılacak kitapçığın ön tarafına adınız, soyadınızı, sınav giriş numaranızı ve salon numaranızı yazmayı unutmayınız,” diye ekledi. Bu küçük ama önemli adımlar, sınav sürecinde oluşabilecek aksaklıkların önüne geçmek için kritik öneme sahip.

Sınav Motivasyonu ve Sorulara Yaklaşım

Adayların sınava en iyi bildikleri sorulardan başlamalarının motivasyon açısından faydalı olacağını belirten Cingöz, “Sınava başladığınız zaman kısa süreli de olsa bildiklerinizi unutabilirsiniz. Bunun geçici olduğunu ve bir iki soru yaptıktan sonra geçeceğini unutmayınız. Devam ettiği takdirde panik yapma yerine nefes alma egzersizi yapınız,” diyerek sınav stresiyle başa çıkma konusunda tavsiyelerde bulundu.

Fotoğraf: yeni sakarya arşiv

Muhabir: Serkan Arutan