3 Mart Pazar Günü Cadde 54 AVM ve  Serdivan AVM arasındaki açık hava etkinlik alanında gerçekleştirilecek olan konserler hakkında açıklamalarda bulundu. Çelik, "İsrail tarafından masum ve mazlum Filistin halkına karşı girişilen ve soykırım derecesine varan katliam karşısında tepkisini her platformda en üst perdeden veren bir anlayışın temsilcileri olarak bu açıklamayı yapmamız hasıl olmuştur.

Öncelikle belirtmek isteriz ki Filistin, Siyaset üstü bir insanlık meselesidir. Böyle hassas bir meseleyi herhangi bir şekilde siyasi arenaya çekmek siyaset etiğiyle bağdaşmamaktadır. Yine belirtmek isteriz ki, Cadde54 AVM’de düzenlenecek konserle herhangi bir bağımız bulunmamaktadır. Söz konusu konser, Cadde54 AVM ve MB organizasyon işbirliği ile düzenlenmekte olup, Cumhur İttifakı Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik, bu organizasyona bir selamlama yapması için davet edilmiştir.

Bu sebeple, Filistin halkına karşı İsrail tarafından girişilen katliamı bir kez daha lanetlerken, Filistin meselesini siyasi bir ajandayla ele alma çabasındaki açıklamaları da kınıyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ