Kocaali'de düzenlenen 5. Ramazan Ayı Futbol Turnuvası final maçlarıyla sona erdi. Final akşamında Kocaali Belediye Başkanı Turhan Yüzücü, Kocaali AK Parti İlçe Başkanı İsmail Demir, MHP İlçe Başkanı Adnan Arar, diğer siyasi parti ilçe başkanları ve belediye başkan adayları, Ülkü Ocakları İl Başkan Yardımcısı Mücahit Şeker, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Gençler kategorisiyle başlayan final akşamında Aktaş ile Kirazlıspor kozlarını paylaştı. Aktaşspor, baştan sona üstün bir oyun ortaya koyarak her iki yarıda bulduğu gollerle maçı 9-1 kazanarak şampiyon oldu. Kirazlıspor ikinci olurken, üçüncülüğü ise Yaylaspor elde etti. En centilmen takım Akpınar olurken, gol krallığını ise 18 golle Furkan Koç elde etti. Müsabakaların sonunda dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları verildi.

Veteranlar kategorisinde de final heyecanı yaşandı. Finalde Aktaş ile Ekşioğlu Elektrik karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen maçta rakibini 3-1 ile geçen Aktaş, gençlerin ardından veteranlarda da şampiyon oldu. Ekşioğlu Elektrik ikinci olurken, İlçe Emniyet üçüncü oldu. En centilmen takım Hızar olurken, gol krallığını ise 13 golle Alperen Ekşioğlu elde etti. Kocaali Belediye Başkanı Turan Yüzücü, "Kazananın sadece dostluk olduğu müsabakalarda dereceye giren bütün takımlarımızı ve sporcularımızı tebrik ederim.

Bu güzel organizasyonun hazırlanmasında emeği geçen Emin Akin kardeşimizi maçların değişilmez hakemi ve organizasyon komitesinde yer alan Ertuğrul Alemdar kardeşimi ve isimlerini zikredemediğim bütün arkadaşlarımızı da ayrıca tebrik ederim" dedi.

Kaynak: Haber MERKEZİ