Genel seçimlerde ağır bir yenilgiye uğrayan CHP, değişim yankılarıyla 4-5 Kasım'da yapılacak kurultaya doğru ilerliyor. Bir kez daha kaybeden CHP seçmeni, okları değişim yönüne çevirdi. Partinin yenilik kapsamında harekete geçerken, değişimcilerin adayı ise Özgür Özel oldu.

Kurultay için zaman daralırken, değişimciler son düzlükte dengeleri değiştirmeye başladı. Kemal Kılıçdaroğlu destekçileri ile değişimciler arasında kıyasıya bir mücadele sürüyor.

Bu kapsamda İstanbul başta olmak üzere birçok ilde değişimciler kazandı.

Koltuğu sallantıda
Değişimcilerin atağı Kılıçdaroğlu'nun koltuğunu salladı. Şimdiye kadar etnik ve dini değerleri öne çıkararak Alevi delegelerle kongre kazanmayı alışkanlık haline getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, büyük kurultayda ne yapacağı ise merak konusu.

Öte yandan kurultayda Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için 900'e yakın delegenin imza vereceği hesaplanıyor. Bu kapsamda tüm CHP'li belediye başkanları Kılıçdaroğlu için imza attı.

Bir kişi hariç. Değişimin öncüsü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu..

İmamoğlu'nun Ankara'ya çağırdı
Halk TV eski Genel Müdürü Şaban Sevinç'in kulis bilgisine göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan kritik bir hamle geldi. Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu perşembe günü görüşmek üzere Ankara'ya davet etti. İmamoğlu cephesinden ise henüz bir açıklama gelmedi.