Alınan bilgiye göre, Yalova’nın Altınova ilçesi Soğuksu köyü Ballıkaya mevkiinde, 24 Ocak 2023 tarihinde Semiha Sözer (34), yanında eşi E.N.S. (41) ile birlikteyken yaklaşık 20 metre yükseklikteki kayalıklardan düşerek olay yerinde hayatını kaybetmişti. E.N.S., ifadesinde fotoğraf çektirmek için kayalıklara çıktıklarını belirtmişti.

Jandarma tarafından olay yerinde yapılan incelemeler ve E.N.S.'nin çelişkili ifadeleri üzerine olayın kaza veya intihar olmadığı değerlendirildi. Adli makamlardan alınan izinle birlikte E.N.S. hakkında teknik ve fiziki takip başlatıldı.

Yalova İl Jandarma Komutanlığı tarafından oluşturulan özel ekip, 15 ay boyunca her türlü iz, delil ve emareyi değerlendirerek çok yönlü ve titiz çalışmalar yürüttü. Bu çalışmalar sonucunda olayla ilgili şüpheli durumlar tespit edildi. Cumhuriyet Savcılığı ile yapılan koordinasyon sonucunda, ülke çapında alanında uzman akademisyenlerden oluşan bir heyet bilirkişi olarak görevlendirildi. İncelemeler sonucunda, olayın intihar ya da kaza olmadığı, Semiha Sözer’in itilerek öldürüldüğü kanaatine varıldı.

E.N.S., "Eşe Karşı Kasten Öldürme" suçundan tutuklanarak adli makamlara sevk edildi.

Öte yandan, Semiha Sözer’in ölümünden sonra cenazesi Orhangazi Hamzalı köyüne defnedildi.

Bu olay, 19 Haziran 2018’de Kelebekler Vadisi'nde benzer şekilde hayatını kaybeden Akyazılı Semra Aysal'ı hatırlattı. Semra Aysal, fotoğraf çektirirken kayalıklardan düşerek 7 aylık bebeğiyle birlikte hayatını kaybetmişti. Şüpheli bulunan ölüm sonrası yapılan soruşturmada, eşi Hakan Aysal’ın olaydan kısa süre önce eşine 400 bin lira değerinde ferdi kaza sigortası yaptırdığı tespit edilmiş ve Hakan Aysal, eşini iterek ölümüne neden olduğu iddiasıyla 21 Kasım 2020'de tutuklanmıştı.

fotoğraf: sakaryasondakika.com

Kaynak: sakaryasondakika.com