Erenler Belediye Başkan Adayı Osman Karataş Erenler için 2014 yılından bu yana projeler ürettiklerini ve 19 projeyle Erenleri baştan yaratacaklarını belirtti. Karataş; “Yıllardır hem Sakarya hem Erenler için çeşitli projeler üretiyorum. Bu projelerimizin hepsi de Erenler’i ileri taşıyabilecek, Erenler’in çehresini değiştirecek işler. Özellikle Erenler’i Sakarya’nın yeni merkezi yapmak için atacağımız adımlarla Erenler başka bir boyuta ulaşmış olacak” ifadelerini kullandı.
“ÇALMADIK, ÜRETTİK”
Kendisinin daha önceki aday adaylığı dönemlerinde ortaya attığı üniversitenin iki fakültesinin Erenler’e getirilmesi projesini hatırlatan Karataş, “Yıllar önce henüz SUBÜ kurulmamışken Sakarya Üniversitesi’nden iki fakültenin Erenler’imize kazandırılması konusunda bir projemiz vardı. Bu konudaki çalışmamızda gerekirse Erenler Belediye binamızı bu fakültelere tahsis edebileceğimizi belirtmiştik. Bu konudaki görüşlerimiz herkesçe biliniyor. 2014 yılından bu yana yaptığımız açıklamalar bugün karşılık bulmuş olmalı ki başka aday adayları da bizim projelerimizi sesli olarak söylemeye başladılar” dedi.
“PROJELERİMİZ HALKA YÖNELİK”
Ürettikleri projelerle halkın yaşam kalitesini arttırmak için çabaladıklarını belirten Karataş, “Özellikle engelli bireylerimizin yaşam kalitesini arttırmaya yönelik Engelsiz Danışma Hizmetleri Ofisi ve Erenler Engelsiz Park gibi projelerimiz bulunmakta. Bunların yanında gençlerimiz için Mahalle Futbol Sahaları, Erenler Millet Evleri gibi projeler ürettik. Erenlerli vatandaşlarımızın aileleriyle güzel vakit geçirebilmeleri için Çaybaşı Mesire Alanını hayata geçireceğiz” dedi.
“ERENLER SAĞLIK ÜSSÜ OLACAK”
Hem sosyal hayat hem eğitim alanında atılımlar yapacakları projeler ürettiklerini belirten Karataş, Erenleri adeta bir sağlık üssüne çevirmek istediklerini de belirtti. Karataş, “Erenler Devlet Hastanesi ve Fizyoterapi Merkezi projelerimizle Erenlerli vatandaşlarımızın sağlık alanındaki ihtiyaçlarını kendi ilçelerinde halletmeleri için çalışacağız. Bu sayede doktorlarımız ile gerçekleştireceğimiz istişare ve çalışmalar neticesinde Erenler bir sağlık üssüne dönüşecek” ifadelerini kullandı./Serkan OK 

Editör: Can İkiz