Sakarya Kafkas Kültür Derneği Başkanı Orhan Sarı ve yönetim kurulu üyeleri, Büyük Çerkes Soykırımı'nın 160. yıl dönümü anısına Kafkas Bahçe’de bir resim sergisi ve imza günü düzenledi. Etkinlikte, Araştırmacı Yazar Nahit Serbes (Tletserouk), Yazar İrfan Okuyucu (Ahocba) ve Araştırmacı Yazar Mesude Çetinbaş (Thağapsov) davetlilerle bir araya geldi.

Eğitmen Erdal Er ile birlikte yürütülen çalışmalarda ortaya çıkan eserlerin sergilendiği etkinlikte, Arzu Atalay, Asuman Subaşı, Ayşe Pınarcı, Hayriye Atasoy, İnci Akkaya, Jale Özcan Canay, Mualla Bayrak, Müyesser Özer, Necla Aydın, Özden Başavcı, Reyhan Atış, Saadet Aralp, Şebnem Şenlen Eriş, Tuba Tünay, Vildan Ürdem ve Zişan Azkayıt’ın eserleri yer aldı.

Sergiye Vali Yaşar Karadeniz, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Serdivan Belediye Başkanı Osman Çelik, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Meclis Başkanı Erdem Ercan, Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Yaşar Zımba ve çok sayıda seçkin davetli katıldı.

Başkan Osman Çelik, "Büyük Çerkes Soykırımı'nın 160. yıl dönümü münasebetiyle Sakarya Kafkas Kültür Derneği'nin düzenlediği sergiye katıldık. Çerkes Sürgünü'nün 160. yılında yurtlarından koparılan insanlarımızın acısını paylaşıyor, hayatını kaybedenleri rahmet ve saygıyla anıyorum," dedi.

Vali Yaşar Karadeniz ise, Sakarya Kafkas Kültür Derneği tarafından Çerkes Sürgünü ve Soykırımının 160. yılı anısına düzenlenen Karma Resim Sergisi açılışı ve imza günü programında, sergilenen eserleri inceleyerek hayatını kaybedenleri rahmetle yad ettiklerini ifade etti.

fotoğraf: sosyal medya 

Whatsapp Image 2024 05 21 At 11.07.19 (1)

Whatsapp Image 2024 05 21 At 11.07.17

Muhabir: Şevval GEÇİN