Amerikalı finansçı, iş insanı ve pedofili suçlusu Jeffrey Epstein, 20 Ocak 1953 tarihinde Brooklyn, New York'ta, Yahudi bir ailede dünyaya geldi. Kariyerine öğretmen olarak başladı ve daha sonra çeşitli işlerle bankacılık ve finans sektörüyle ilgilendi. Gelir-gider çalışmalarıyla kısa sürede başarı göstererek multimilyoner oldu. Epstein'ın uzun süre iyi bir iş ve dostluk ilişkisi kurduğu kişiler arasında Donald Trump, Kevin Spacey, Bill Clinton, Alan Dershowitz ve York Dükü Prens Andrew gibi dünyanın finansal, siyasi ve kültürel elit isimleri bulunmaktaydı.

2005 yılında ABD'nin Florida eyaletinde, 14 yaşında bir kızla cinsel ilişkiye girmek için para verdiği iddiasıyla gözaltına alındı. Reşit olmayan birçok kızın Epstein ve arkadaşlarının kendilerini cinsel istismara maruz bıraktığını iddia etmelerine rağmen, mahkeme Epstein'i 2008'de tek bir kişiye cinsel istismar uygulamaktan suçlu buldu. Milyarder, suçlu bulunmasının ardından 13 aylık bir ceza aldı.

Epstein, 2019'da New York savcıları tarafından fuhuş ağı oluşturmak suçundan tekrar gözaltına alındı. Ancak, hapishanede beklerken 10 Ağustos 2019'da ölü bulundu. Epstein'in ölümü, intihar olarak açıklandı, ancak bu konuda çeşitli komplo teorileri ortaya atıldı.

Epstein'in Mossad ajanı olduğuna dair iddialar bulunmaktadır. Eski İsrail istihbarat görevlisi Ari Ben-Menashe, Epstein'in ve Ghislaine Maxwell'in İsrail ajanları olduğunu ve skandalların Mossad tarafından bilgi toplama ve ünlü isimlere şantaj yapma amacıyla düzenlendiğini iddia etmiştir. Bu iddiaların ötesinde, Epstein'in ölümü ve bağlantılı olduğu kişilerle ilgili birçok spekülasyon ve soru işareti bulunmaktadır.

// HABER MERKEZİ 

Editör: Haber Merkezi