Ay içerisinde yapılan denetimler sonucunda 564 araç ile 158 sürücü trafikten men edildi. Denetimlerde uyuşturucu ve alkollü şekilde araç kullandığı tespit edilen 48 sürücünün belgelerine geçici süreyle el konuldu, hız ihlalinden bin 256, muayenesi yapılmamış araç kullanmaktan 473, emniyet kemeri kullanmamaktan 116, kırmızı ışık ihlalinden 123, seyir halinde cep telefonu kullanımından 33 ve diğer ihlallerden 452 trafik idari para cezası uygulandı.

78 TRAFİK KAZASI 
İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada şu ifadeler kullandı; “Geçmiş dönemlerde olduğu gibi artan bir ivme ile denetimler devam ederken, trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2024 yılı Ocak ayı içerisinde ilimiz Jandarma sorumluluk sınırlarında toplam 39 maddi hasarlı, 38 yaralamalı ve 1 ölümlü olmak üzere toplam 78 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 1 vatandaşımız yaşamını yitirmiş, 64 vatandaşımız yaralanmıştır. Yaşanan kazalar aşırı hızla seyretme, doğrultu değiştirme manevralarını yanlış yapmak ve alkollü şekilde araç kullanmadan kaynaklı sürücü kusurlarından dolayı yaşanmıştır.” 

“KURALLARA UYALIM”
“İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır.” Haber: Serkan OK/Mustafa SÜKE

Editör: Can İkiz