CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olmaması konusundaki net tavrından vazgeçmeyen İYİ Parti Lideri Meral Akşener'in altılı masadan ayrılığı kesinleşti. CHP'li Belediye Başkanları Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na adaylık çağrısı yapan Akşener'in sonraki adımı merak edilirken, siyasi kulisleri hareketlendirecek bir iddia gündeme bomba gibi düştü. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yiğit Karakış, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, "CHP toplam 54 vekil vadetti, 4 partinin Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemesi için" diyerek, olay olacak bir iddayı ortaya attı.

KILIÇDAROĞLU'NDAN DESTEĞE KARŞILIK VEKİL TEKLİFİ
Ankara'da hareketli günlerin fitilini açıklayan karar sonrası Altılı Masa'da bulunan CHP, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Deva Partisi ve Demokrat Parti de Akşenersiz toplantı gerçekleştirdi.

Ancak bu toplantıdan saatler öncesinde İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yiğit Karakış sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Karakış, yaptığı paylaşımda CHP'nin dört partiye yaptığı teklifi açıkladı.

Karakış açıklamasında CHP'nin, Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklemeleri için Saadet Partisi, Gelecek Partisi, DEVA ve Demokrat Parti'ye 54 vekil teklif ettiğini belirtti.