Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla bugün Atatürk Havalimanı’nda Büyük Filistin Mitingi düzenleniyor. Mitinge gitmek isteyen yüz binlerce vatandaş öğle saatlerinden itibaren Atatürk Havalimanı’na doğru yola çıktı. 7’den 77’e onlarca ellerinde Türk bayrakları ve Filistin bayrakları taşıyan vatandaşlar miting alanına akın etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan mitingdeki konuşmasına başladı. Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:

Ne gücümüz, ne mücadelemiz sadece kendi sınırlarımızda kaimdir. Yarın, Cumhuriyet'imizin kuruluşunun 100. yılının coşkusunu yaşarken bugün Gazze için yüreklerimizin yangınını cümle aleme haykıracağız. Ufkumuzun uzandığı her yerde kalplerini ve gözlerini bize çevirmiş kardeşlerimizin derdiyle dertlendiğimiz, yardım eli uzattığımız, gerektiğinde sınırlarımızı aştığımız kardeşlerimize yaptığımız gibi Gazze için de bugün olduğu gibi kıyamdayız!
"NETANYAHU GİBİ HAMAS DA TERÖRİSTMİŞ, YAZIKLAR OLSUN!"
Maalesef ülkemin siyasileri içerisinde Hamas'ı Netanyahu'ya bırakan talihsizler var. Netanyahu nasıl teröristse Hamas da teröristmiş, yazıklar olsun! Hamas nedir, kimdir, bundan bihaber olan bedhahlar, talihsizler var. Onlara ülkemde oy atanlar da şu anda iyi düşünmeli.
"ADANA NEYSE GAZZE DE OYDU"
Bir asır önce bu millet, bu ülke için Adana neyse Gazze de oydu. Mezar taşlarının üzerindeki isimlere ve şehirlere iyi bakın. Orada Balıkesirli ile Şanlıurfalı'nın olduğu gibi Gazzeli ile Üsküplünün yan yana yattığını göreceksiniz. Çanakkale Şehitleri listesinde Gazze verdiği 53 şehitle bugün sınırlarımızın içindeki şehirlerin çoğunun üstünde yer alıyor. Ama bizi kanımız, canımız, sevdamız kadar kendimizden olan tüm bu topraklardan ne yazık ki ayırdılar. Bu toplantıdan bir daha asla yeni Gazzeler ortaya çıkmasına izin vermeme azmiyle ayrılmalıyız.
"İSRAİL BUNDAN ÇOK RAHATSIZ OLDU"
Hamas terör örgütü değildir dedim ya, bundan İsrail çok rahatsız oldu. Zaten başka bir şey beklemiyorduk, bunu söyleyeceğinizi biliyorduk. Bunu bildiğimiz için de açık ve net olarak ifade ettik. Burada sadece Gazze'de yaşanan katliamı teyit etmekle kalmıyoruz, onunla birlikte kendi istiklalimizin ve istikbalimizin de müdafaasını yapıyoruz. İsrailli yöneticilerin en üst seviyede dile getirdiği söylemlerin altını kazıyın, hepsinin altından ülkemiz topraklarını da kapsayan bir ihanet haritası çıkar.
"TÜRKİYE SANA BORÇLU OLMADIĞINDAN ERDOĞAN BÖYLE KONUŞUYOR"
İsrail sen bir işgalcisin, örgütsün. Türk milleti bunu biliyor. Batı sana borçlu ama Türkiye'nin sana borcu yok. Onun için bu kadar rahat konuşuyoruz. Türkiye sana borçlu olmadığı için Erdoğan böyle konuşuyor. Ama ne yazık ki Batı'nın her ülkesi sana borçlu. Borçlu olduğu için de konuşamıyorlar. Seni ziyarete gelerek senden adeta af diliyorlar. Bizim böyle bir derdimiz yok, biz mazlumlardan yanayız.

Duvarlara 1453'ü yazanları unutmuyoruz. Karşımızda doğu ve güney doğu Anadolu'da Ermenileri; Ege, Marmara ve Karadeniz'de Rumları kışkırtıp milletimizi yok etmeye kalkanların modern versiyonları var. Son 2 asırdır bizi siyasi, coğrafi, sosyal, ekonomik olarak adeta dilim dilim doğrayanların kapanmamış hesapları var. Bu basit gerçeği gafletten anlamayarak veya taammüden ihanetle örtmeye kalkarak gavurun kılıcını çalanların hakikatleri ters yüz etmesine izin vermeyeceğiz.

Bize kendi sınırlarımızı, vatanımızı, vatandaşımızı koruma hakkını vermek istemediler. Açık konuşacağım; son 10 yıldır terörle mücadele adına ne yaptıysak, hangi başarıyı kazandıysak bunlara rağmen gerçekleştirdik. İnşallah bundan sonra da 'Bir gece ansızın gelebiliriz' şiarıyla kendi çizdiğimiz yolda ilerlemeyi sürdüreceğiz. Cumhurbaşkanınız olarak biz milletimizi seviyoruz, milletimize fedai can etmeye hazırız.

"ÇOCUK KATİLLERİNE VERDİKLERİ DESTEĞİ GİZLEMEYE ÇALIŞMALARI AYRI BİR KOMEDİ"
Amerika'sı, Avrupa'sı, iplerini onların tuttuğu tüm piyonlarıyla, merhum Mehmet Akif'in 'tek dişi kalmış canavar' diye tarif ettiği Batı'dan bahsediyorum. Gazze'deki katliamın da en büyük sorumlusu işte bu Batı'dır. Gazze'de yaşanan katliam topyekûn Batı'nın eseridir. O yavrunun annesinin saçlarına sarılıp 'Annemi ben saçlarından tanırım' deyişini bir kenara koyabilir miyiz?

Çocuk katillerine verdikleri tam desteği adalet, demokrasi gibi kavramlarla gizlemeye çalışmaları da ayrı bir komedi. Herkes biliyor ki İsrail bölgede günü geldiğinde feda edilecek bir piyondur sadece. Daha düne kadar uğradıkları mezalim üzerinden dünyayı ayağa kaldıranların bugün sergiledikleri sınırsız zalimliği başka türlü izah etmek mümkün değildir. İsrail onlara rağmen adım atamaz, atmaya kalksa bile 3 gün dayanamayıp çöker. Batı kendi elini kirletmeden kimi zaman parayla satın alarak, kimi zaman fitneyle birbirine düşürerek, kimi zaman suçlarının üstünü örterek araç kullanmayı sever. Batı'nın bu sinsi ve kirli taktiği de artık deşifre olmuştur.

İsrail tam 22 gündür açıkça savaş suçu işliyor. İsrail, biz de seni savaş suçlusu olarak dünyaya ilan edeceğiz. Bunun hazırlığı içerisindeyiz, savaş suçlusu olarak İsrail'i dünyaya tanıtacağız. Ama Batılı liderler bırakın tepki göstermeyi, İsrail'e ateşkes çağrısı dahi yapmıyor. Ey Batı, ne kadar çocuk, kadın, yaşlı ölmesi lazım ki siz ateşkesi ilan edin!
İSRAİL ALEYHİNE SLOGAN
Öte yandan katılımcılardan bazıları "Hepimiz Filistinliyiz" yazılı bantları kafalarına takarken, kimi vatandaşlar da çeşitli dillerde "Katliam bitsin, çocuklar ölmesin" ve "Filistinli çocukların sesi ol" yazılı dövizler taşıdı.

Kaynak: HABER MERKEZİ