-Serkan OK bildiriyor-

TÜRK-İŞ Şube Başkanları, TÜRASAŞ Sakarya Bölge Müdürlüğü önünde, İsrail'in Gazze'ye yönelik hain terör saldırısını protesto etmek adına miting düzenledi. Mitinge şube başkanları ve TÜRK-İŞ'e bağlı üyeler katıldı .

TÜRK İŞ Sakarya Temsilcisi Cemal Yaman düzenlenen mitinge şu ifadeleri kullandı.

Bugün sizlerle çalışma hayatının sorunlanne değil. Filistin'de katil israil ve Amerika tarafından katledilen Erkek-Kadın-Çocuklar olmak üzere insanlığa, insan haklarına ya- pilan ve oluk oluk kanın akıtıldığı GAZZE'de Filistin'li Müslümanlara uygulanan zulmü

konuşacağız.

Arkadaşlar.

Filistin'in devlet olma mücadelesi yıllardan beri devam ediyor.

Bugüne kadar bu topraklarda çok kan akti, Kudüs islam aleminin kutsal mabedi işgal edildi. İsrail Kudüs'ü başkent ilan etti, İsrail'in bu bölgede yaptıkları "Büyük Orta- doğu Projesinin" bir parçasıdır. İsrail'in hedefi Gazze'yi tamamen boşaltmak ve kendi sınırlarına dahil etmektir.

Yıllardan beri İsrail bunu yaptı her karışıklıkta toprak kazandı, sınırlarını genişletti. Bunları yaparken çeşitli insanlık ve savaş suçlarını işledi. Ancak; Amerika ve Batı ülkeleri maalesef insan haklarının yanında değil. İsrail'in yanında oldu.

Buradan İsrail ve Amerika'yı batılı yandaşlarını şiddetle ve nefretle kınıyor8um. 7 Ekim 2023 tarihinde senaryo yeniden sahneye konuldu, Hamas'ı füze saldırısı ile birlikte İsrail daha önce yaptıklarının çok daha fazlasını yapmaya başladı. Ajanslara göre bu güne kadar 3000 üzerinde Müslüman katledildi, Asker sivil demeden dünyanın en teknolojik silahlarını Filistin'li kardeşlerimizi yok etmek için kullandılar. Ancak; 17 Ekim tarihinde Gazze'nin tek hastanesi olan sağlık kurumunu hedef

aldılar 500-1000 arasında hasta ve sivil vatandaş katledildi.

Bu bir insanlık suçudur.

Bu bir savaş suçudur. Bu bir insan hakları ihlalidir. Bunun hesabini Israil elbet bir gün verecektir. Gazze'de ufacık bir alanda 2 milyon insanı adeta bir böcek gibi ölüme terk et- mek şerefsizliktir.

Elektrlik, Su+Gidası olmayan insanlara sunulan vatanınızı terk edin burası bizim olacaktır diyorlar. Filistin halkı toprağını tabiki koruyacak y ve terk

etmeyecektir. çilesini çekmeye geldik ve çekiyoruz. Bir Müslüman olarak bu dünya

Bir Türk

beraberlik içinde olacağız. Bizler bu zulmün karşısında birlik b Filistin halkı ile dayanışma içinde olacağız Bu bölge ve bölgedeki kutsal topraklarda bizim için önemlidir.

Bizimle beraber islam alemini de c Daha ne bekliyoruz

Ne zaman bir olacağız Yahudi toplumuna açık destek verenlere karşı ne zaman mücadele ede ede- ğiz

Filistin'in Toprak kaybetmeden 1967 sınırları içerisinde dünyanın tanıdığı bir dev- et oluncaya kadar bu mücadele bitmeyecektir. Konuşmama son verirken şehit olan Filistinli kardeşlerimize Allahtan rahmet ve abırlar diliyorum.

Katil İsrail ve yandaşlarını şiddetle nefretle kınıyorum. Bir an evvel Gazze'yi terk edin çoluk çocuk demeden sivilleri öldürmekten vazgeçin Unutmayınız oluk oluk akıttığınız bu kan gölünde bir gün sizlerde boğulacaksınız Allaha emanet olun.

3D efgv