KURAN KURSU TALEBELERİ İLE ÖĞLE NAMAZI KILDI

  Öğlen namazını da Selman dede camiinde ifa eden İnci,camide Sakarya Erenler Kuran kursu talebeleri ile hoş sohbet etti onlara Selman dedenin tarihçesini anlattı. 

PİKNİK ALANINDA CAĞ KEBABI

Sahadaki tatilci vatandaşlar ile hasbıhal eden İnci, kendilerinden gelen Cağ Kebabı  ikramlarını kabul ederek sofralarını paylaştı. 

İP ATLADI

 Vatandaşların sevgi gösterileri arasında yaşlıların elini öpüp hayır duasını alan İnci, alanda gördüğü küçük çocuklarla tanışmayı onlarında gönlünü almayı ihmal etmedi. Mesire alanında ip atlayan vatandaşların; “ başkanım bizimle ip atlarmısınız?” teklifine duyarsız kalmadı ve ip atladı. 

MESİRE ALANINDA HER TÜRLÜ SOSYAL İMKAN MEVCUT

  Mesire alanındaki vatandaşlardan  gezip gördükleri hayvanat bahçesinin kaldırılmasına yönelik tepkileri dinleyen İnci, “ bölgemizde vatandaşlarımızın özellikle yaz sıcağında özlem duydukları dinlenme alanı Selman Dede mesire alanı halkımızın ihtiyaçlarına cevap verdiği gibi dışarıdan gelen misfairlerinde ihtiyaçlarını karşılayan bir mekan” olduğunun altını çizdi. 

İnci; “BAŞTA Selman dede camimiz olmak üzere, alanda top sahasından voleybol sahasına, balık havuzlarından çeşmelere, WC’lerden Barbükülere, elektrik ve suyun kesintisiz sağlanıyor olması adına ilçemiz adına büyük nimettir, kıymet ve kadrini bilelim” dedi.  

HAYVANAT BAHÇESİ YENİDEN İNŞA EDİLECEK

  Hayvanat bahçesinin kaldırılmasını doğru bulmadığını ifade eden İnci; “ İrfan başkan inşallah Selman dede etkinlikleri sonrasında hayvanat bahçesinin yeniden inşa edileceğini” müjdeledi. İnci, mesire alanına Belediye Başkanı İrfan Püsküllü tarafından  piknik masalarının takviye edilmesini, bunun yanı sıra orman yangınlarına karşı tedbirler çerçevesinde alanın değişik yerlerine barbükü ocakların kuruluyor olmasından memnuniyetini ifade etti. 

HER ŞEY YOLUNDA

Yaklaşan etkinlikler nedeni ile yağlı güreş sahasındaki çalışmaları da izleyen İnci,  sahanın çimlerinin kesildiğini, sulandığını ve etrafının korunaklarla çevrilerek güreşçilerimize yönelik hazırlanması İnci’yi memnun etti.

Kaynak: Basın Bülteni