Hendek Atatürk parkı nikah salonunda  2024 yılı olağan seçimli kongresini  yapan Hendekspor’da tek liste ile seçime giren iş insanı Zafer Çakmak kulüp başkanı oldu.

 Dün saat 18.00 de gerçekleşen kongre,  saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Divanın oluşması ile gündem maddeleri okundu. Kulübün 2023-2024 yılı faaliyet raporları okundu ve genel kurul tarafından ibra edildi. Aidat fiyatları ve yönetim kurunda görev alacak olanların sayısının artışı güncellendi ve bir kısın tüzük değişikliği de genel kurul tarafından olur verilerek kabul edildi.  

    Dilek ve temenniler  bölümünde kulüp başkanlığında bulunurken istifa eden Hüdaverdi Bahadır, kulüp eski basın sorumlusu ve yeni Büyükdere mahallesi muhtarı  Emel Kasap, CHP ilçe başkanı, antrenör Şener Gürsel ve belediye başkanı İrfan Püsküllü birer konuşma yaparak yeni yönetime başarı dileklerinde bulundular. 

MUHTAR KASAP LAFINI EĞİP BÜKMEDEN SÖYLEDİ

   Kasap;  “Sayın Divan, Değerli Hazirun, Kıymetli Hendekspor camiası, Hendeksporumuzun Olağan Genel Kurul toplantısına katılan herkesi saygıyla ve sevgiyle selamlıyor, kongrenin camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.

GÖREV ALMAKTAN ASLA KAÇMADIM

   Hendek’i ve Hendeksporu seven bir insan olarak her zaman ve her durumda bu sevgiyi hizmetle taçlandırmak adına görev almaktan asla kaçınmadım. Bir kadın olarak sözde değil özde atılımlarla elimizden geleni yaparak gerçekten, gayretle ve samimiyetle katkı sunmaya çalıştım.2019 yılında Adil Karabulut Başkanlığında kurulan yönetim kurulunda basın sözcüsü olarak, daha sonra ise Murat Kaya başkanlığında kurulan yönetim kurulunda reklam ve organizasyonlardan sorumlusu olarak görev yaptım.

MESNETSİZ SALDIRILARA MARUZ KALDIK

   Maalesef biz Hendekspor başarılı olsun diye mücadele ederken, gerek söylemlerle gerek haksız ithamlarla sürekli canına dişine takan insanların çalışmaması, moralinin bozulması, motivasyonunun düşmesi için bir gurubun mesnetsiz saldırılarına maruz kaldık. Bizler Hendekspor için gerçekçi, yapıcı her söyleneni aldık başımızın üstüne koyduk. Ancak şahsi davranarak kendi ikballeri, hırs ve ihtiraslarına yenilerek sözüm ona Hendekspor sevdasını kendisine malzeme yapanlara ne fırsat verdik ne de meydanı boş bıraktık.Yine maalesef ki Hendekspor üzerinden hemşehrilerimizin duygularını istismar edip intikam hırsı taşıyanların sözde naralarını son dönemler de duymaya devam ediyoruz.

HENDEK’İN TİCARİ KAYGILARA DEĞİL SEVGİYE İHTİYACI VAR

   Hendeksporun yönetimsel ve mantıksal anlayışta ilk olarak siyasi ve ticari kaygılarla değil, gerçek sevgi anlayışı ve özde destekle var olmaya ihtiyacı vardır. Kişiye, hayatına, siyasi ve sosyal davranışlarına göre bakış açısı olduğu sürece Hendekspor üzerinden süregelen kısır çekişmelerin bitmek bilmeyen başarısızlıkları beraberinde getireceğini herkes bilmelidir.

GAYRİ AHLAKİ DURUMA SON VERİLMELİDİR

   Fedakarlık yaparak,  özveri ile çalışan, alın teri döken, maddi manevi desteğini esirgemeyerek ailesinden, işinden zaman ayıran insanları bunun adamı şunun bilmem nesi diye ayırt ettiğimiz sürece de olduğumuz yerde saymaya devam ederiz. Yersiz, mesnetsiz, haksız, hukuksuz ve vicdanlara sığmayan, ipe sapa gelmeyen ithamlarla bu takımın başındaki isimlere yapılacak olan her saldırıyı meşrulaştırmak deyim yerinde ise gayri ahlaki bir durumdur.

BİRİLERİ KAPALI KAPILAR ARDINDA SENARYO YAZIYORLAR

   Siyasi bakış açısıyla kurban edilen Hendekspor, bu şehrin markası, gücü ve emanetidir. Bu sevgiyi, Hendek halkının futbola ve spora olan aşkını şahsi ikballere kurban etmek düşmanlıktan başka bir şey değildir. Bunları neden söylediğime gelince; çünkü biz bu filmi seyrettik, izledik. Birileri kapalı kapılar ardından yazıp yönetmeye çalıştığı senaryolarına bizleri figüran yapmaya çalışmıştır.

HENDEKSPORUN BAŞARISI HEPİMİZİN BAŞARISIDIR

   Biz birlik ve beraberlikten bahsediyor, sadece ve sadece bu takımın başarılı olmasını istiyoruz. Hendeksporun şampiyon olması hepimizin başarısıdır. Bu başarıya sunan kim olursa başımızın tacıdır, göz bebeğidir. Bu bakış açısı hakim olmadığı sürede siyasi husumet ve hamasetle, ya da en yaygın tabirle Hendek siyaseti yaparak bir yol alamayacağız çok aşikardır.Hendekspora gerçekten sevenler kendi imkanlarıyla maddi destek olabilirse bunu ilk adım olarak görebiliriz.

BAŞARILAR DİLİYORUM

   Bu vesileyle Hendeksporda görev yapan tüm başkan yönetici ve emektarlarımıza, ter dökmüş futbolcularımıza ve Hendeksporu hiç yalnız bırakmayan taraftarlarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyor, her birini saygıyla selamlıyorum.Genel Kurulumuzun bir kez daha camiamıza ve Hendek'imize hayırlı olmasını diliyor, seçilecek yönetime başarılar diliyorum.

BEL ALTI VURANLAR KENDİLERİNE YAKIŞANI YAPIYORLAR, KENDİLERİNİ SAYGIYA DAVET EDİYORUM

   Öncelikle bir kadın olarak üstlenmiş olduğun görev ve misyon gereği şahsıma yönelik alçakça namussuzca ve iğrenç şekilde söylemlerin kendilerini Siyasette en üst makamda görenler tarafından bile dile getirilip yalana ahlaksızlığa ve iftiraya başvurduğunu gördük  bunların kim olduğunu Hendek halkı çok iyi biliyor. Neredeyse bel altına inerek kendine yakışanı yapanlar bu namussuzluğun bedelini öbür dünyada aldıkları ahlarla ödeyecektir ancak bu dünyada da kendilerine asla ve asla meydan bırakmayacağımı bilmelerini isterim beni ailemi şahsi ihtiras ve heveslerimizin dışında tutmak bir sorumluluk değil ahlak meselesidir bunu bir ahlak meselesi olarak görmeyenlerin ahlaksızlığını ve bu pervasızlığını kendilerine aynen iade ediyor aile bağlarına aileye ve bir kadına saygılı olmaya davet ediyorum.

GERÇEKLERİ SÖYLEMEKTEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİM

   Biz her daim kişilere takılmadan Hendeksporu desteklemeye devam edeceğiz. Hendekspor üzerinden siyaset yapanları da bu süreçte yakından takip ederek, dününü ve bugünü söylemekten asla kaçınmayacağım.

SPOR ADAMI GÜRSEL’İN KONUŞMASI TEPKİ ÇEKTİ

   Dilek ve temenniler bölümünde genel kurula hitap eden Şenol Gürsel;  “Hendek’de Türkiye genelinde bir seçim oldu,  sayın başkanımız İrfan Püsküllü seçimi kazandı, kendisine hayırlı olsuna gidemedim buradan kendisine hayırlı olsun diyorum, 2024 yılı yeni yönetimin Hendekspora hayırlı olmasını temenni ediyorum. 5 yıl öncesini gözümüzün önüne getirdiğimizde Turgut başkan yönetimi yapmıştı bugün yine yönetim aynı kişilerden oluşmuş durumda. Bunu genele yaymak lazım, Hendekspor siyasetim içinde değil siyasetin destek verdiği bir kulüp olmalı.Bende bir Hendekli spor adamı olarak bizim bu takımda görev almamız için bir siyasetçinin arkasında, yanında mı olmamız gerekir? 

BÜTÇE OLDUKÇA YÜKSEK BORÇLANMAYA GEREK YOK

   Bugün burada Hendeksporun bütçesi belirleniyor, ben yaklaşık  2 yıldır 2.ligde top koşturan Somasporun bütçesi yaklaşık olarak 10 milyon TL. Biz hiçbir zaman gidip bir hocaya 1-1,5 milyon tl vermedik, en pahalı oyuncumuz 300-400 bin lira civarında. Biz kulübümüze aldığımız oyuncuyu çok daha yüksek paralara satarak kulübümüze gelir sağladık. Bugün Hendekspora baktığımızda 10 yıldır alt yapıdan  futbolcu çıkmıyor bunun sebebi yönetimdedir bunu kimse inkar edemez. Çünkü alt yapıda bilinçsizce bir yapılaşma var.” Diyen Gürsel, alt yapının başarılı olması için tesisleşmenin çok önemli olduğuna vurgu yaptı. 

BAŞKAN PÜSKÜLLÜ’YE TALİMAT: LÜTFEN TELEFONA BAKMAYIN! BENİ DİNLEYİN!!!

    Gürsel, “ 2014 yıllarında  şimdiki CHP ilçe başkanı Nihat Bayraktar ile birlikte görev yaptık, kendisine teşekkür ediyorum, hayatımda ilk defa sporun içinde bu kadar düzgün hareket eden birini ilk defa gördüm. Başkanımızın hiçbir yanlışını da görmedim. Bütçe konusuna gelecek olursak 50 milyon bütçe inanılmaz bir bütçe. 33 milyon lirası transfer bütçesi. Hendekspora dışarıdan gelen futbolcular Ronaldo yada Messi mi? Hendekli çocuklarımıza değer verilmeli. Her sene paraları uçup gidiyor. Şöyle bir baktığımda 5 yılda amatör spor çöktü. Bu Hendek için çok kötü. ( İRFAN BAŞKANIM TELEFONA BAKMAZSA SEVİNİRİM!) diyerek başkan Püsküllü’ye talimat vererek Püsküllü’ye seslendi. 

AMATÖR SİZDEN DESTEK BEKLİYOR

   Gürsel, konuşmasının devamında; “ Şu anda amatör spor sizden destek bekliyor. Biz her sene doğruları yapmaya çalışıyoruz ama bizler ne desek boş. Maddi olarak Hendekspora bir şey veremem ama futbol olarak benim yanıma yaklaşma şansınızda yok!” sözleri genel kurul üyelerince kabul görmedi ve “salonda yer alan eski Hendekli sporcu abilerimize hakaret ediyorsun” sözleri ile karşılık buldu. 

BU BİR BAYRAK YARIŞIDIR

  Mikrofona gelen Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’de genel kurula yaptığı hitabetinde; “ Bu bir bayrak yarışıdır. Buralarda görev alan arkadaşlarımız en değerli zamanlarını, sağlıklarını veriyorlar, ailelerine vermedikleri zamanı kulüpte bazen iç sahada bazen deplasmanlarda harcıyorlar. Geçmişten günümüze kadar Hendeksporda zamanlarını ve sağlıklarını veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum  bize haklarını helal etsinler. İyiki Hendekspor var iyiki bu güzel insanlar varlar, Hendek halkının gönlünde taht kuran bir kulüp haline getirdiler. Her görev alan arkadaşımız en iyisini yapmanın mücadelesi içersinde oldular. Önemli olan onların yanlarında olabilmek, onlara destek verebilmektir. Buna mukabil en kolay şey eleştirmektir. Ama her ne olursa olsun yönetim kurullarında görev alan arkadaşlarımız bulundukları göreve göre yapılan eleştirileri olgunlukla karşılamalarını bekliyorum” dedi.

SİZE SÖZ VERİYORUM HENDEKSPORUN ALT YAPI MASRAFLARINI BELEDİYE OLARAK BİZ KARŞILAYACAĞIZ

   Püsküllü; “ Eksiklikler hatalar olabilir önemli olan burada bir kasıt olmamasıdır. Bugün baktığımızda ehil ve liyakatlı arkadaşlarımız yönetim kurulundalar. Yani futbolu bilen, alt yapısı olan kişilikleriyle Hendeksporumuza katkı sağlamaktadırlar. Ben kendilerine çıkmış oldukları bu yolda başarılı olmalarını temenni ediyorum. Bizde belediye olarak her türlü  yardımı ve desteği mevzuatlar istikametinde ve imkanlarımız nispetinde destekleyeceğiz. Elimizde bugün 400’e yakın alt yapıda öğrencilerimiz var. Buradan şunun sözünü veriyorum yeni seçilen yönetim kurulumuza ve başkanımıza, ben Hendek Belediye Başkanı olarak alt yapı masraflarının hepsini karşılamaya hazırım. Sebebi onlar bizim çocuklarımız, onlar bizim gençliğimiz, onlar bizim geleceğimiz. İnşallah önümüzdeki dönemde alt yapımızdan yetiştireceğimiz evlatlarımızla Hendekspora yapılabilecek en büyük iyiliği bu yönetim yapar diyoruz. Tekrar seçilen arkadaşlarımızı tebrik ediyor kendilerine başarılar diliyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı. 

KAVGA YAPACAKSAK KONGRELERİMİZDE YAPALIM

     Son olarak mikrofona gelerek genel kurula hitap eden çiçeği burnunda başkan Zafer Çakmak’ta genel kurul üyelerine yaptığı konuşmasında; “Arkadaşlar  önceki kongrede de söylediğim gibi bu işe gönül veren sporseverler kongrelerde bu işin kavgasını yapmalı, içinden geldiği gibi söylemeliler. Hendeksporun başarısı adına düşüncelerini açıkça ifade etmeleri beni gerçekten mutlu ediyor. Beşeriz şaşarız ama af dilemek var doğrusunu yapmak var. Aslında yanlışlar insanın öğreticisidir. Biz Hendekspor ailesiyiz. Bunun kıymetini bilmemiz gerekir. Ne benim ne de yönetimde görev alan arkadaşlarımın hiçbir ikbal beklentisi yok” dedi ve Hendeksporun tarihsel geçmişini anlattı.

HEDEFİMİZ 4 MADDE

   Çakmak; “ Bütçeyi daha sonradan değiştirme şansımız hukuken olmadığı için şimdiden tedbirimizi almak adına bütçemizi yüksek tuttuk.” diyen Çakmak  hedeflerini dört madde ile açıkladı.

  • Bu kulüp sizden aldığı yetki ile kurumsal bir kulüp oluşturmak,
  • Bu kulübün alt yapısı ile ilgili planlarını bitirdik, 32 sayfalık bir raporumuz hazır bugün açıklamadık önümüzdeki gönlerde yemekli bir toplantı ile bunu sizlere açıklayacağız,
  • Hendeksporda  Yüksek İstişare Kurulu oluşturduk, burada sporun içinden gelen 35 isim mevcut hepsi liyakatlı arkadaşlarımız,
  • Değerler. Hendekspora değer katmış çok önemli insanlar var.

TESİS KOLAY YAPILMIYOR SİYASETÇİLERİMİZ DE SANAYİCİLERİMİZ DE SPOR KULÜPLERİMİZE  DESTEK OLMA ZORUNLULUKLARI VAR

    Çakmak;  “Hangi siyasi görüşte olursanız olun hiç önemi yok  biz Hendekli olmak zorundayız. Bizi çalışmamız için seçtiniz. Alt yapı ve tesisleşme önemli. Geçmişte de bu işin üzerine projeler oluşturmuştuk ancak değişik gerekçelerle bunu başaramadık. “ diyen Çakmak, başkan Püsküllü’ye seslenerek; “ Başkanıma ısrarla dile getiriyorum Hendek’in acilen bir Kent Konseyi’ne de ihtiyacı var. İlçemizde 34 bin gencimiz var. Tesis kolay yapılmıyor. Bugün tesisleşmemizin bedeli var. Bu anlamda siyasetimizin de sanayicimizin de bu spor kulüplerine destek olmak zorunlulukları var. Genel kurul bana idare etmem adına yönetimi verdi, benim anlayışım bu.” diyerek konuşmasını sonlandırması ile kongre sona erdi.  

  

Kaynak: Basın Bülteni