YEŞİL CENNET HENDEK, BAKARSAN BAĞ BAKMAZSAN DAĞ OLUR

Havaların ısınması ile bir anda yeşil denize dönen Hendek ilçemizde  orta refüjde bulunan çiçeklerin budanması, cadde ve sokaklarda ortaya çıkan yabani otların büyümesi  beklenen bir gelişme olurken  yeni yönetim kolları sıvadı ve yabani ot temizliği başladı.

TAKDİR DE VAR ŞİKAYET TE

   Tabi tüm bunların yanı sıra vatandaşlardan şikayetler de gelmiyor değil. Bize gelen şikayetleri yetkililere ulaştırarak yapılan yanlışlardan dönülmesi de büyük önem taşıyor.

ELÇİYE ZEVAL OLMAZ

   Özellikle ilçemiz merkezinde bulunan başta çay ocakları olmak üzere bazı lokanta, cafe ve esnaflar kaldırımları adeta kendi yerleriymiş gibi kullanmakta, bu durum ayay kaldırımlarını kullanan özellikle ebeveynlerde büyük rahatsızlık yarattı ve yaratmaya devam ediyor. Vatandaşlar; “ kaldırımlar yayalara aittir hiçbir esnafın kendi mülkü değildir, o nedenle herkes sınırını ve görevini bilmelidir” diyerek Hendek Belediyesine seslendiler.

KALDIRIMLAR, ARAÇLARIN VE ESNAFIN ŞAHSİ MÜLKÜ DEĞİLDİR

    Hendek Belediye başkanlığına seslenen vatandaşlar kaldırımların sahiplerine iade edilmesinin şart olduğunu belirterek “ yaşanan bu durum aciliyetle düzeltilmeli, düzen ve intizama sokulmalı” dediler.   

Kaynak: Basın BÜLTENİ