Seçim arenasında sayılı günler kala beklenen milletvekili aday listeleri belirlendi. Bölücü terör örgütü PKK ile bağını koparmayan HDP milletvekili aday listesini YSK'ya teslim etmişti. Süreç devam ederken HDP'nin bir skandala imza attığı ortaya çıktı. Terörden aranan ve PKK kamplarında eğitim gören şüpheli HDP'den aday gösterildi.

Emniyet güçleri harekete geçti
İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, HDP'nin Kocaeli'den 13. sıradan milletvekili adayı gösterdiği Ayten Dönmez'in PKK'nın faaliyet yürüttüğü kırsal alanda siyasi ve silahlı eğitim aldıktan sonra yasadışı yollarla Türkiye'ye girdiğini belirledi. Polis, bu sabah Dönmez'in Üsküdar'da kaldığı adrese operasyon düzenledi.

Gözaltına alındı
Operasyonda HDP milletvekili adayı Ayten Dönmez gözaltına alındı. Dönmez hakkında yapılan sorgulamada 'Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma' ve 'Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanuna Muhalefet' suçlarından kaydı olduğu belirlendi.

PKK kamplarında fotoğrafı çıktı
Öte yandan Dönmez'in terör örgütü PKK'nın eğitim alanında çekildiği belirtilen fotoğrafları da ortaya çıktı.

Abisi gri kategoride aranıyor
Öte yandan, Ayten Dönmez'in kardeşlerinin de terör örgütü PKK/KCK'nın içinde faaliyet gösterdiği belirlendi. Dönmez'in Selami Kitir isimli abisinin İçişleri Bakanlığı Terörden Arananlar Listesi'nde 'gri' kategoride olduğu, diğer abisi Ahmet Kitir'in ise terör örgütünün kırsal yapılanma faaliyetlerinden gözaltına alındığı ve tutuklu bulunduğu bilgisine ulaşıldı.

HABER MERKEZİ