Hayvan Pazarı açılıyor

STB Canlı Hayvan Park ve Pazar Yeri 21 Mayıs’ta hizmet vermeye başlayacak. Borsa Başkanı Mustafa Genç, “Alıcı ve satıcılar, veteriner hekim kontrolündeki canlı hayvan borsamızda karantina sonrası gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilir.” dedi

Sakarya Ticaret Borsası (STB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç, SAT 2 serotipi (Şap) görülmesi nedeniyle karantina bölgesinde bulunan STB Canlı Hayvan Pazarının Sakarya İli Hayvan Sağlığı Zabıtası Komisyon Kararı doğrultusunda 21 Mayıs itibariyle hizmet vermeye başlayacağını belirtti.

GÖNÜL RAHATLIĞI İLE

Hayvan Sağlığı Komisyon kararları doğrultusunda alınacak önlemlerle Sakarya Ticaret Borsası Hayvan Park Pazar Yerinin pazar günü hizmet vereceğini ifade eden Başkan Mustafa Genç: “Canlı Hayvan Borsamızda resmi sorumlu veteriner hekimler tarafından hayvan satış yerine getirilen hayvanların evrakları incelenerek, sağlık kontrolleri yapılarak kabulü sağlanacaktır.
Sakarya Ticaret Borsası Canlı Hayvan Borsamızda tüm hayvan hareketleri pazar girişinden itibaren dezenfeksiyon ünitesinden başlayarak barınma, alım- satım süreçleri boyunca sağlık ve hijyen açısından kontrol altındadır. Hayvan pazarımızda parazitler yönden ilaçlama ve hastalıklar yönünden de dezenfeksiyon işlemleri yapılmaktadır. Alıcı ve satıcılarımız veteriner hekim kontrolündeki Canlı Hayvan Borsamızda karantina sonrası gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirler.” diye konuştu.

RUHSATLI PAZARLAR

Başkan Genç: “Salgın sonrası Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlarımızın aldıkları kurbanlıklarda sıkıntı yaşamamaları için ruhsatlı hayvan pazarlarını tercih etmeleri gerekmektedir. Sakarya Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarında tüm işlemlerin resmi ve kontrol altında olması kurban alacaklar için güvenli bir alışveriş ortamı sağlamaktadır. Birçok satıcının bir arada olması fiyat konusunda vatandaşlarımızın aldanmasını engellemektedir.” dedi. Mustafa SÜKE