Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen etkinlik Müdür Yardımcısı Bengi Kavuran ve rehber öğretmen Arzu Aydın’ın danışmanlığında okulun öğrencileri tarafından hazırlandı.

“İnternetin Güvenli Kullanımı” Konulu Sunum

Programda ilk olarak okulun rehber öğretmeni Arzu Aydın “İnternetin Güvenli Kullanımı ve Siber Zorbalık” konulu bir sunum gerçekleştirdi. “İnternet ile neler yapabilliriz?”, “Dijital Okuryazarlık”, “Siber Zorbalık”, “İnterneti Güvenli Kullanım için ipuçları” konularında bilgilendirme yapan Aydın, “Dijital dünyadaki risklerle baş edebilmek, çevrimiçi ortamlarda daha güvenli şekilde hareket edebilmek için çok dikkatli olmayız. İnternette ve sosyal medyada çok fazla zaman geçirmemeliyiz” dedi.

Sunumun ardından radyo tv alanı öğrencileri Aslı Abay, Berkay Muzaffer Palacıoğlu, Irmak Toy, Ali Tolga İçmez ve Gökmen Duman tarafından çekilen “Geleceğini Düşün, Teknolojinin Kölesi Olma” adlı video seyredildi.

Tiyatro ve Sergi Büyük Beğeni Topladı

Okul öğrencileri Samet Dertli, Gökmen Duman, Zafer Biberci, Efe Bıçakçı, Ecrin Karadağ, Sude Topaloğlu, Çağan Arda Açıkgöz ve İlayda Balaban tarafından sahnelenen “Ekranı Kapat, Hayatı Aç!” isimli tiyatro oyunu büyük ilgi gördü.

Okulun grafik fotoğraf alanı öğrencileri Simge Canpulat, Neslihan Ertürk, Ayşe Ebrar Bursalıoğlu, Melike Selen Özyurt, Süleyman Efe Ediz, Hava Turak ve Elif Kurt tarafından hazırlanan “Teknolojinin Bize Zararları” resim sergisi büyük beğeni topladı.

Okul Müdürü Mithat Şahin, programın hazırlanmasına katkı sağlayan öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür ederek “İnternette, sosyal medyada paylaşılan hiçbir şey silinmiyor. Bu nedenle dikkatli davranılması gerekiyor” dedi.

Haber: Aslı ABAY

Fotoğraf: Irmak TOY

Whatsapp Image 2024 05 24 At 11.49.37 (1)

Whatsapp Image 2024 05 24 At 11.49.38

Whatsapp Image 2024 05 24 At 11.49.36

Kaynak: Haber Merkezi