Sakarya’da 2013 yılından beri aktif olan Galatasaray Futbol Okulu, Serdivan Halı Sahası’nda minik futbolculara antrenörler Emrah Yılmaz ve Soner Gemicioğlu nezaretinde eğitim vermeye devam ediyor. Geleceğin yıldızlarını yetiştiren Galatasaray Futbol Okulu, disiplinli bir şekilde devam ediyor.  Güzel bir aile ortamında futbolcu yetiştiren Galatasaray Futbol Okulu, diğer futbol kulüpleriyle hazırlık maçları da yaparak, miniklere tecrübe kazandırıyor.

“EĞLENCELİ VE EĞİTİCİ ŞEKİLDE GEÇİYOR”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan antrenör Emrah Yılmaz; “Zaman zaman İstanbul’daki Galatasaray Futbol Kulübü ile hazırlık maçları oynuyoruz. Müsabakalarda iyi bir performans gösteren, minik futbolcularımız orada kalıyor ve eğitimlerine İstanbul’da devam ediyor. Antrenmanlarımızı aile ortamında sürdürdüğümüz için genellikle eğlenceli ve eğitici şekilde geçiyor.” şeklinde konuştu.

“SADECE FUTBOL EĞİTİMİ VERMİYORUZ”

Galatasaray Futbol Okulu ile ilgili konuşan antrenör Soner Gemicioğlu; “2013 yılından beri Galatasaray Futbol Okulu olarak Sakarya’da eğitim veriyoruz. Yıllardır Sakaryalı minik kardeşlerimize en iyi şekilde eğitim vermek için çaba sarf ediyoruz. Eğitim vermekten kastımız sadece futbol olarak değil. Minik kardeşlerimize aynı zamanda sporun ahlakını ve birleştirici gücünü de anlatıyoruz. Ailelerimiz de her antrenmanımızı yakından takip ederek, çocuklarına destek veriyor. Bu da burada sıcak bir ortam yaratıyor.” dedi.

Muhabir: SERKAN ARUTAN