Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı başkanlığında, AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta ve Sakarya Milletvekilleri Ali İnci, Murat Kaya, Ertuğrul Kocacık’ın da katılımıyla “Fındık Çalışma Grubu” toplantısı düzenlendi. Toplantıda, fındık üreticilerinin karşılaştığı sorunlar ele alındı ve çözüm yolları görüşüldü.

Toplantı sonrası sosyal medya hesabından açıklama yapan Ali İnci, “Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı’nın başkanlığında, AK Parti Grup Başkanvekilimiz Sayın Leyla Şahin Usta ve değerli milletvekillerimizle birlikte 'Fındık Çalışma Grubu' toplantısını gerçekleştirdik. Toplantıda, fındık üreticilerimizin sorunlarını ele aldık ve çözüm yollarını görüştük. Emeklerimizin bereketli bir sezonla taçlanmasını diliyor, tüm çiftçilerimize ve sektör çalışanlarına başarılar diliyorum. İnşallah, bu toplantının sonuçları fındık üretimimizi daha da güçlendirecek.” dedi.

Milletvekili Ertuğrul Kocacık ise, “Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı’nın başkanlığında, AK Parti Grup Başkanvekilimiz Sayın Leyla Şahin Usta ve kıymetli bölge milletvekillerimizle birlikte 'Fındık Çalışma Grubu' toplantısını gerçekleştirdik. Emeklerin karşılığında bereketli bir sezon olsun inşallah.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Murat Kaya da toplantı sonrası yaptığı paylaşımda, “Fındık yetiştiren illerin milletvekilleri olarak, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı'nın başkanlığında 'Fındık Çalışma Grubu' toplantısına katıldık. Ülkemizde marka değeri taşıyan fındığımızın üretim, istihdam ve ihracatı ile ilgili istişarelerde bulunduk. İlimizde ziyaret ettiğimiz ilçelerde üreticilerimizden aldığımız bilgileri, istek ve talepleri bakanımıza ilettik. Emek ve özveriyle toprağı nakış nakış işleyen tüm üreticilerimize bereketli bir sezon diliyorum.” dedi.

fotoğraf: sosyal medya 

Muhabir: Serkan ARUTAN