Ferizli'de 10 Nisan 2024 tarihinde Koca Çeşme Parkı'nda düzenlenen protokol ve halk bayramlaşması, coşkulu bir atmosferde gerçekleşti. Saat 10.00'da başlayan programda, Ferizli Kaymakamı Hasan Balcı, Ferizli Belediye Başkanı Mehmet Ata ve protokol üyeleri, vatandaşlarla tek tek bayramlaştı. Yaklaşık bir saat süren programın ardından protokol üyeleri, sırasıyla ilçe emniyet amirliği, ilçe jandarma komutanlığı ve Ferizli Cezaevi'ni ziyaret ederek güvenlik güçleri ve tutuklu/hükümlülerle bayramlaştı.

Kaymakam Hasan Balcı ve Ferizli Belediye Başkanı Mehmet Ata, gün boyu ilçe genelinde çeşitli ziyaretler gerçekleştirerek bayram coşkusunu tüm hemşehrileriyle paylaşmaya devam ettiler. Esnafı ziyaret ederek hayırlı bayramlar dileyen Başkan Ata ve Kaymakam Balcı, şehit aileleri, gaziler ve yaşlılara da konuk oldular. Ziyaretlerde birlik ve beraberlik mesajları verildi, hemşehrilerin bayram sevincine ortak olundu.

Birlik ve Beraberlik Vurgusu

Belediye Başkanı Mehmet Ata, bayramlaşma programında yaptığı konuşmada Ramazan Bayramı'nın huzur ve barışa vesile olmasını niyaz etti. Programa katılan vatandaşlara teşekkür eden Başkan Ata, bayramlarını kutladı.

Başkan Ata, bayramların toplumumuzda özel bir yere sahip olduğunu ve milletimizin manevi değerlerini ve tarihi derinliklerinden gelen yardımlaşma ve dayanışma geleneğini en güzel şekilde yansıttığını vurguladı.

"Bayramlarda dargınlıkları ve kırgınlıkları unutmalı, birlik ve dayanışmamızı artırmalı, her koşulda korumalıyız" diyen Başkan Ata, "Rabbim birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin. Hepinize, ailenize ve tüm Ferizlili hemşehrilerimize hayırlı ve huzurlu bayramlar diliyorum" şeklinde konuştu.

Kaymakam Hasan Balcı da programda yaptığı konuşmada, tüm halkımıza kazasız belasız, sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmesi dileğinde bulundu. Vatandaşların ve İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı tebrik eden Kaymakam Balcı, şunları söyledi:

"Ramazan Bayramı vesilesiyle öncelikle sizlerin, ailelerinizin, çocuklarınızın bayramını kutluyorum. Katılan veya katılamayan Ferizlili hemşerilerimizin de bayramını kutluyorum. Hepinize nice güzel bayramlar diliyorum. İnşallah sağlıkla, sıhhatle nice bayramlarda buluşmak niyazıyla. Hepinize, ailelerinize saygılarımı sunuyorum."

Bayramlaşma programına Ferizli İlçe Kaymakamı Hasan Balcı, Ferizli Belediye Başkanı Mehmet Ata, Ferizli İlçe Jandarma Komutanı Serdar Koç, Emniyet Amiri Yusuf Kabay, Ferizli İlçe Müftüsü Bedri Sinan Yazıcı, daire amirleri, belediye meclis üyeleri, Siyasi Parti ilçe başkanları ve temsilcileri, muhtarlar, STK’lar, daire amirleri ve kalabalık vatandaş topluluğu katıldı.

Kaynak: BASIN BÜLTENİ