Dikbayır, yazılı olarak yaptığı açıklamada Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işuksu'ya seslenerek "2022 yılı sonuna kadar ticari faaliyetlerini sürdürmeleri için gerekli anlayışı hak ettiklerini ve tahliye tarihinin ertelenmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.

Dikbayır açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "

Sayın Valim,

Yaklaşık iki aydır şehrimizin gündemini meşgul eden ve Adapazarı Belediyesi tarafından tanıtımı yapılarak kamuoyuna açıklanan Ada Hayat projesi,  Hilmi Kayın İş Merkezi’nde ticaretini sürdüren esnaflarımız için bir mağduriyet projesine dönüşmüştür. Uzun süredir ekonomik sıkıntılarla boğuşan, pandemi süreci ile birlikte nefes alamaz hale gelen esnaflarımız, 1 Nisan 2022’de projenin  açıklanmasının ardından bir darbe daha yemiş ve ekmeklerinden olma tehlikesiyle karşı karşıya kalmışlardır. Kendilerine yapılan tebligatla işyerlerini 15 gün içinde boşaltmaları istenmiş ve maalesef ticaretlerini sürdürebilmeleri için herhangi bir alternatif çözüm üretilmemiştir. Esnaflarımızın sesini duyurmak adına yaptığım görüşmeler sonucunda, amaçlarının zorluk çıkarmak olmadığına ancak ticaretlerine alternatif üretebilmeleri için zamana ihtiyaç duyduklarına şahit oldum.

Bu sebeple, yıllardır ekonomik krizle mücadele eden esnafımızın, en azından 2022 yılı sonuna kadar ticari faaliyetlerini sürdürmeleri için gerekli anlayışı hak ettiklerini ve tahliye tarihinin ertelenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Konu ile ilgili göstereceğiniz anlayış ve çaba için şimdiden teşekkür ederim" diye belirtti.

thumbnail_IMG-20220523-WA0023

thumbnail_IMG-20220523-WA0025