Milyonlarca vatandaş, yaşadığı geçim zorlukları nedeniyle bankalardan kredi çekmek için fırsatlar arıyor. Bankaların kredi oranları ve teklifleri sürekli güncellenirken, kamu bankalarından biri olan Vakıfbank son açıklamasında dikkat çeken bir kredi fırsatını duyurdu.

Vakıfbank, ekonomik zorluklar içerisinde olan vatandaşlara destek olmak amacıyla belirli şartları sağlayanlara 100.000 TL'lik yeni bir kredi imkanı sunuyor.

Bu kredi fırsatıyla, acil nakit ihtiyaçlarına cevap verilmesi ve günlük yaşamın finanse edilmesi hedefleniyor. Başvuruda bulunan vatandaşların belirlenen şartları sağlamaları koşuluyla bu fırsattan yararlanabilecekleri belirtildi.

İHTİYAÇ KREDİSİ SEÇENEKLERİ
Kamu bankası olan Vakıfbank, yükselen faizler karşısında yeni bir karar ile kampanyasını duyurdu. Müşterilere sunduğu düşük faizli kredi ile nakit ihtiyacı olanlara sseslendi. Kredi paketiyle birlikte nakit ihtiyacı olan vatandaşlara sağlannacak. Vakıfbank tarafından yapılan yazılı açıklama ile nakit ihtiyacı olanlara başvuru yapması gerektiğini duyurdu.

Son dönemlerde yaşanan ekonomik sıkıntılardan kurtulmak isteyenlere yazılı bir metin paylaşan Vakıfbank, ekim ayında müjdeyi verdi. Faiz oranlarını güncelleyerek, müşterilerin geri ödemesine dair avantajları paylaştı. Kredi ihtiyacı olan vatandaşların, bu ihtiyacı nasıl karşılayacağını ise paylaşımında yer verdi.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?
Faiz oranlarının yükseldiği günlerde bankalar tarafından yeni duyurular gelmeye devam ediyor. Vakıfbank tarafından paylaşılan düşük faizli ihtiyaç kredisi kapsamında, başvuru işlemlerine dair detaylar verildi. Vakıfbank şubelerine ya da mobil uygulama üzerinden yapacağınız işlemler ile kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Kampanya kapsamında yapılan açıklamalara göre, SMS yolu ile yapılacak olan başvurular detaylı bir şekilde anlatıldı. SMS yolu ile başvuruda; Kredi boşluk, T.C. Kimlik No. boşluk, Doğum Tarihi (gün gün ay ay yıl yıl yıl yıl) boşluk, Aylık Gelirinizi yazarak 5724'e yollayabilirsiniz.

Kredi kampanyasından faydalanmak isteyen müşterilere; artan taksitli, azalan taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, 3 ay ertelemeli aylık eşit taksitli, son taksit balon ödemeli ve değişken taksitli bir şekilde ödemelerini ayarlayabilecek. İhtiyaç kredisi miktarına göre vade sayısı 36 aya varan vade imkanlarıyla başlayacak. İhtiyaç kredisi için belirtilen faiz yüzdesi ise 3,69'dan başlayacak.