Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 38. Olağan İl Kongresi haftasonu gerçekleştirildi. Kongrede 433 delegeden 226 oy alan Oğuz Can Curoğlu yeni il başkanı seçildi. Curoğlu bu sabah İl Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldıktan sonra il başkanlığında düzenlenen devir teslim töreninde Cengiz Çiçek’ten görevi devraldı. Devir teslim töreninde konuşan Çiçek, “Yapılan kongre sonrası il başkanlığına 226 oy alan Oğuz Can Curoğlu seçildi. Bu bir bayrak yarışıdır. Yeni başkanımız ve yönetimine başarılar diliyorum.” dedi.

“YENİ BİR BAŞLANGIÇ”

CHP il başkanı olarak hitap etmekten onur duyduğunu söyleyen Curoğlu, “Bugün, burada, partimizin il binasında, hem bir devir teslimin hem de yeni bir başlangıcın arefesindeyiz. Sakarya, her zaman sosyal demokrasinin, adaletin ve eşitliğin kalesi olmuştur. Bizler, bu değerler etrafinda kenetlenerek, yerel seçimlerde tarihi bir başarıya imza atma azmi içindeyiz. Yüreği vatan sevgisiyle çarpan herkesin önünde saygıyla eğiliyorum. Bugün, Cumhuriyet Halk Partisi'nin çınar gibi kök saldığı topraklarda, Sakarya İl Başkanlığı görevini devralmanın onur ve ağır sorumluluğunu taşıyorum.” dedi.

“OMUZ OMUZA YÜRÜYECEĞİZ”

Curoğlu, “Bugün burada gerçekleşecek devir teslim töreninde, görevi önceki il başkanımızdan devralırken, bir yandan da partimizin onurlu geçmişinden alınan ilhamla geleceğe doğru yeni bir adım atacağız. Bizim rehberimiz, Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesidir. Bu kutlu yolda, birlik ve beraberlik içinde, el ele, omuz omuza yürüyeceğiz. Önümüzdeki süreçte, her bir Sakaryalının sesini duyacağız, dertleriyle dertleneceğiz. Sokak sokak, mahalle mahalle gezecek, vatandaşlarımızın talep ve önerilerini bizzat alacağız. Çünkü biz biliyoruz ki, bu şehir hepimizin ve hep birlikte güzelleşecek. Hepinize, varliğınızla güç kattığınız, inancınızla umut olduğunuz için gönülden teșekkür ederim. Birlikte nice başarılara imza atacağımıza olan inancımla, yol yoldaşlar ile güzel diyor ve saygılarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı. Serkan OK/Berat HAYLA