SÜRECİ DEĞERLENDİRDİ
MHP İl Başkanı Oğuz Alkaş, Gazetemiz Haber Müdürü Serkan Ok'a seçim sürecinde il başkanlığının çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Sözlerine başlamadan önce 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Başkan Alkaş, Türkiye’de deprem gerçeğinin olduğunu ve yapılacak çalışmalarda deprem konusunun ön planda olması gerektiğini vurguladı. Deprem ve sel felaketi nedeniyle bu seçim döneminin buruk geçtiğini hatırlatan Alkaş, “Felaketin acısı çok taze. Sakarya olarak bizler de aynı acıyı geçmiş yıllarda yaşadık. Onların ne hissettiğini çok iyi biliyoruz.” dedi. 

MİLLİ ŞUUR VURGUSU
14 Mayıs seçimlerinin şenlik havası değil de milli şuur havasında geçirilmesi gerektiğini vurgulayan Oğuz Alkaş, “Genel başkanımızın talimatları doğrultusunda seçim kampanyamızı çok daha sakin yürütüyoruz. Şarkı türkü işlerine girmeden şenlik havasına büründürmeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Milletvekili aday adaylığı sürecinde 19 arkadaşımız başvuru yaptı. Bunlardan 8 kişi listeye alındı ancak bizler sadece 8 vekil adayımız ile değil diğer 11 arkadaşımızla da sahadayız. Listeye girmeyen arkadaşlarımız kırgın ya da kızgın olmadı. Tüm arkadaşlarımızla birlikte hareket ediyoruz. Arkadaşlarımız birbirinden değerlidir. Hepsi de hareketimizin kökünden geliyor.” diye konuştu. 

“BUNLARA FIRSAT VERMEYİN”
Alkaş, “Bundan 3-4 ay önce ekonomik, sosyal konularda dert yanan vatandaşlarımız vardı ancak aday listeleri çıktıktan sonra özellikle son 1 ayda sahada aldığımız cevaplar farklı olmaya başladı. Vatandaş bize, ‘Hayat pahalılığı var. Bunlar zamanla düzelecek şeyler fakat karşınızda olan ittifak eğer Türkiye’yi idare noktasına gelirse bizim pazarımızın bir değeri kalmaz.’ diyor. Pazar yerlerine gidiyoruz, pahalılık olmasına rağmen kimse bize tepki göstermiyor. Vatandaş bize, ‘Sakın bunlara fırsat vermeyin.’ diyor. Bizler de vatandaşlarımızın sözlerine sağduyulu yaklaşıyoruz. Vatandaşımızın derdini dinleyip, Cumhur İttifakı olarak nelerin yapıldığını ve yapılacağını söylüyoruz.” şeklinde konuştu. 

BAHÇELİ SAKARYA’YA GELMEYECEK
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin miting programının belli olduğunun altını çizen Alkaş, “Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyefendi seçim sürecine kadar her gün 2 şehirde miting yapacak. Programda Sakarya görünmüyor.” dedi. 

Vekil adaylarıyla sık sık bir araya gelerek toplantıların yapıldığını ifade eden Alkaş, “Bizim şu anda ilk gündemimiz deprem. Uzmanlar tarafından bölgemizde önümüzdeki yıllarda büyük bir depremin meydana geleceği ifade ediliyor. Sakarya, geçmişte büyük depremler gördü. Büyük acılar yaşadı. Sakarya’nın deprem konusunda en iyi şekilde hazırlanması gerekiyor ve biz de bu konuda elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. 

CUMHUR İTTİFAKI VURGUSU 
14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı adaylarının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu yineleyen Alkaş, “Sahada sadece MHP için değil Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan için de oy istiyoruz. Cumhur İttifakı’nın milletvekili için Sakarya’daki hedefi 8-0’dır. Bu dağılım nasıl olur, buna vatandaşımız karar verecek.” dedi. 

Alkaş son olarak şunları söyledi; “Seçimler Türk siyasi hayatının düğün günleridir. Halkımız da her zaman bu düğün günlerine katılım sağlamaya özen göstermiştir. Hemşehrilerimizin siyasi görüşleri ne olursa olsun mutlaka iradelerini sandığa yansıtmaları gerekir. Vatandaşımız, Türkiye’nin geleceği açısından seçimlerde oyunu kullansın. Seçimlerin şimdiden şehrimize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Herkesi oy kullanmaya davet ediyorum.”

SERKAN OK