Sakarya 'da yaptıkları bir çok organizasyon ile vatandaşların takdirini kazanan Sakarya Yozgatlılar Derneği, İhtiyaç sahibi yetim, öksüz ve kimsesizlere yönelik yardım çalışmalarında bulunanarak  Ramazan Bayramı öncesinde  yetim çocukların sevinmelerine vesile oldu.

AÇIKLAMADA BULUNDU

Sakarya Yozgatlılar Dernek Başkanı Ramazan Ünal yaptığı açıklamada " Alemlerin sultanı Peygamber efendimiz yetimler konusunda şöyle buyurmaktadır;
"Bir kimse, müslümanların arasında bulunan bir yetimi alarak yedirip içirmek üzere evine götürürse, affedilmeyecek bir suç işlemediği takdirde, Allah Teala onu mutlaka cennete koyar”. (Tirmizî) “Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır.” (Ahmed ibni Hanbel) Yüce dinimiz , yetimler ve onların hakları konusunda bizleri ciddi bir anlamda uyarmakta ve sorumluluklarımızı bize hatırlatmaktadır. Sakarya Yozgatlılar Derneği olarak hayırsever dernek üyelerimizin katkıları ile bugün bir çok çocuğun bayram öncesi sevinçlerine ortak olduk.Onların yüzlerinde ki gülümsemeyi görmek bizleri daha mutlu etti. Tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyor, Şimdiden Tüm Sakarya 'lı kardeşlerimizin, hemşerilerimizin Ramazan Bayramlarını kutluyorum " dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Sakarya Yozgatlılar Dernek Başkanı Ünal'a Teşekkür eden, Hayrat İnsani Yardım Derneği Sakarya Şube Başkanı Üzeyir Cesur yaptığı değerlendirmede “Bu yardım çalışmasında desteklerini esirgemeyen tüm hayırseverlere teşekkürlerimizi iletiyoruz. Allah kendilerinden razı olsun. ” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Serkan ARUTAN