İSTANBUL (AA) -

Toyota'dan yapılan açıklamaya göre, Toyota'nın her yıl düzenlediği "Hayalimdeki Araba" resim yarışması için başvurular başladı.

Çocukların hayal güçlerini ifade etmesini ve yeteneklerini sergilemesini amaçlayan "Hayalimdeki Araba" resim yarışması, bu yıl 11'nci kez düzenleniyor.

Değişen otomobil dünyasına çocukların bakış açısıyla bakılmasını sağlayan resim yarışması, 7 yaş ve altı, 8-11 yaş arası, 12-15 yaş arası ve özel eğitim alan çocukların katılımıyla gerçekleştirilecek. Çocuklar, hayallerini A4, A3 boyutlarında veya tabloid ebatlara sahip, istenilen türde kağıda istenilen resim malzemelerini kullanarak resmedebiliyor.

2023 yılı için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda başlayan "Hayalimdeki Araba" resim yarışması başvuruları, 15 Haziran'da sona erecek. Yarışma için çocuklar, resimlerini Toyota web sitesinden indirebilecekleri başvuru formu ile birlikte Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ (Cumhuriyet Mahallesi D-100 Kuzey Yan yol No:5 Yakacık 34876 Kartal/İstanbul) adresine gönderebilecek.

4 ayrı kategoride konunun uzmanı jüri üyeleri tarafından yapılacak değerlendirme ile dereceye giren resimler 27 Haziran'da açıklanacak. Değerlendirme sonucu her kategoride dereceye giren ilk 3 resmin sahipleri ise çocukların mobilitelerini artıracak şekilde seçilen birbirinden değerli ödüller kazanabilecek.

Yarışma ile ilgili tüm detaylara hayalimdekiaraba.toyota.com.tr adresinden ulaşılabiliyor.  /Haber Merkezi

Kaynak: aa