Sakarya’da 2023-2024 eğitim-öğretim yılı tamamlanırken, il genelinde 801 okulda 13 bin 467 öğretmen ve 218 bin 560 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Karne töreni, Serdivan Neyyir Hanım İlkokulunda gerçekleştirildi. Törene, Vali Yaşar Karadeniz, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş ve ilçe protokolü katıldı.

Kitap ve Spor Tavsiyesi
Vali Yaşar Karadeniz, törene katılarak karne heyecanını yaşayan öğrencilere yaz tatili boyunca dinlenmelerini, özellikle kitap okumalarını ve en az bir spor dalıyla ilgilenmelerini tavsiye etti. Karadeniz, idareciler ve öğretmenleri de emeklerinden dolayı tebrik ederek herkese iyi tatiller diledi. Program kapsamında öğrenciler halk dansları sahneleyip farklı etkinlikler gerçekleştirirken, 'Dilimizin Zenginlikleri' projesinde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Heyecanı Paylaştılar
Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, tören sonrası yaptığı açıklamada, “Valimiz Yaşar Karadeniz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun Bakırtaş, Serdivan Belediye Başkanımız Osman Çelik, İlçe Başkanımız Yusuf Haldızoğlu, MHP Serdivan İlçe Başkanı Yaşar Kara ile birlikte Neyyir Hanım İlkokulu’nda karne törenine katıldık. Karne sevinci yaşayan evlatlarımızın heyecanını paylaştık. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen ‘Dilimizin Zenginlikleri’ projesinde dereceye giren öğrencilerimize hediyelerini takdim ettik. Bugün karnelerini alan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, aileleri ve sevdikleriyle birlikte iyi tatiller diliyorum.” dedi.

Sakarya’da öğrenciler, aileleri ve öğretmenleriyle birlikte başarılı bir eğitim-öğretim yılını tamamlamanın mutluluğunu yaşarken, yaz tatilinde dinlenme ve kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklar.

Fotoğraf: Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü

Muhabir: ŞEVVAL GEÇİN