Eğitim Danışmanı Cüneyt Cingöz, yenisakarya.com muhabirine özel açıklamalarda bulundu. Cingöz, öğrencilerin heyecana kapılmadan tercihler yapması gerektiğini vurguladı.

Cingöz, "Öğrenciler uzun ve yorucu bir sınav döneminden geçtiler. Bu süreçte gösterdikleri çaba ve sabır takdire şayan. Ancak sonuçlar açıklandıktan sonra heyecan ve aceleye kapılmadan, bilinçli tercihler yapmaları büyük önem taşıyor. Hangi alanda iyi bir eğitim almayı düşünüyorsanız, tercihlerinizde bunu göz önünde bulundurmalısınız." dedi.

Cüneyt Cingöz, öğrencilerin yetenek ve ilgi alanlarına göre doğru tercihler yapmasının, eğitim hayatlarında daha başarılı ve mutlu olmalarına katkı sağlayacağını belirtti. Cingöz, "Tercih sürecinde ailelerin de destek ve rehberliği çok önemli. Ancak son kararı verecek olanlar, gelecekteki hayatlarını şekillendirecek olan gençlerimizdir." şeklinde konuştu.

''Herkesin yolu farklı ve özeldir''

Eğitimci Cingöz, tercih döneminde öğrencilerin stres ve kaygıdan uzak durmaları için rahatlatıcı aktivitelerle ilgilenmelerini de önerdi. Cingöz, "Sonuçlar her ne olursa olsun, önemli olan doğru ve kendinize uygun bir yol seçmektir. Herkesin yolu farklı ve özeldir." diyerek sözlerini tamamladı.

Fotoğraf: Yeni Sakarya Arşiv

Muhabir: Süleyman Doğru