TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında önceki gün Erenler ve Serdivan ilçelerinde bulundu. İlk olarak Erenler Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Rahmi Şengül ve partililerle birlikte Tabakhane Mahallesi'nde hane ziyareti gerçekleştiren Erdoğan, "Konuk olduğumuz ablalarımızla 31 Mart yerel seçimlerini konuştuk. Erenler, her zaman olduğu gibi yine tercihini hizmet ve eser siyasetinden yana kullanacak inşallah." dedi.

Daha sonra Erenler Halk Eğitim Merkezi'nde yetkililerden bilgi alan Erdoğan, Fevzi Kılıç Kütüphanesi ve Etüt Merkezi'nin inşası devam eden çalışmalarını ziyaret etti. Başkan Şengül'den projenin son durumu hakkında bilgi alan Erdoğan, "884 metrekare alan üzerine kurulacak kütüphane binamız, Erenler’in bu alandaki ihtiyacını ortadan kaldırmış olacak. 2024 yılı içerisinde tamamlanarak açılışı yapılması planlanan Fevzi Kılıç Kütüphanesi ve Etüt Merkezi hayırlı, uğurlu olsun." şeklinde konuştu.

Ayrıca, Sakarya Girişimci Kadınlar Derneği'nin (SAKİKAD) Ramazan ayı dolayısıyla düzenlediği SAKİKAD Çarşısı'nın açılışına katılan Erdoğan, "Kadın girişimcilerimiz tarafından sergilenen ürünleri çok beğendik. Kadın elinin değdiği her şey güzelleşiyor maşallah." dedi. SAKİKAD'ın iftar programına da katılan Erdoğan, Cumhur İttifakı Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik ve AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Haldızoğlu ile birlikte Altınışık Sitesi'nde vatandaşlarla buluştu. Erdoğan, "İşimiz hizmet, gücümüz millet! Biz milletimizin karşısına laf ile değil, icraat ile çıkıyoruz. Serdivan’a kazandıracağımız vizyon projelerimiz ile hazırız, kararlıyız." ifadelerini kullandı. Erdoğan, geceyi gençlerle sahur yaparak kapattı.

Muhabir: Serkan ARUTAN