Instagram üzerinden çekiliş adı altında dolandırıcılığa bir yenisi daha eklendi. Sosyal medya üzerinden "katıldım" diyerek yorum paylaşılması karşılığında Iphone 14 pro max hediye edileceğini belirten dolandırıcılar birçok vatandaşın umuduyla beraber parasını da çalıyor. 

Sakaryalı bir vatandaş sosyal medya üzerinden bir çekilişe katılarak şansını denemek isterken dolandırıcılar ile karşı karşıya geldi. Dolandırıcılar "Cihaz 20 bin TL üzeri olduğu için kargolar sorumluluk kabul etmiyor bu yüzden kargo şirketleri aracılığı ile anlaşmalı olduğumuz sigorta şirketleri vardır. Size gönderirken sigortalıyoruz. Bunun ödenmesini önden almak zorundayız. Sigorta bedeli olrak 400 TL+ kargo gönderim ücreti 155 TL. Toplam 555 TL. Bu işlemleri sağladıktan sonra cihazınız anlaşmalı olduğumu MNG ve Yurt içi kargo üzerinden çıkış sağlanacaktır. Kargonuz yola çıktığında kargo takip numaranız SMS olarak iletilecektir. Kapıda ödeme yoktur IBAN ile ödüyorsunuz" mesajını gönderdi. Ardından dolandırıcılar Mustafa Öca* ismiyle IBAN paylaşarak dekont talep etti. 

Ancak durumun dolandırıcılık olduğunu fark eden Sakaryalı vatandaş paylaşım yaptığı adresi sildikten sonra kendilerine karşı suç duyurusunda bulunacağını belirtti. Hırsızlar konu üzerine Sakaryalı vatandaşı engelleyerek mesajlarını sildi.

Foto1Sa

Dolandırıcsn

Muhabir: Şevval GEÇİN