İLK YARI SESSİZ GEÇTİ
Süper Amatör Küme B Grubu müsabakaları kapsamında Akçayspor ile Sakarya Çarkspor, önceki gün Erenler Stadı’nda karşı karşıya geldi. İlk yarıya iyi başlayan Sakarya Çarkspor, yakaladığı net gol pozisyonlarını bir bir harcadı. Gol için yüklenen Çarkspor, istediği golü bir türlü bulamayınca müsabaka orta saha mücadelesine döndü. Akçayspor, ilk yarının sonuna doğru birkaç atak girişiminde bulundu ama ilk yarıda gol sesi çıkmadı ve takımlar soyunma odasına 0-0’lık eşitlikle gitti.

İKİNCİ YARIDA AÇILDI
Karşılaşmanın ikinci yarısına iyi başlayan taraf yine Sakarya Çarkspor oldu. İlk yarıda istediği gol pozisyonlarına giren ama bir türlü topu filelere yollayamayan Çarkspor, ikinci yarıda adeta fırtına gibi esti. Akçayspor’a oyun üstünlüğünü kabul ettiren Sakarya Çarkspor, İrfan Ocak’ın 2, Berkay Kahraman ve Emre Kaan Aysu’nun 1’er golleriyle sahadan 4-0’lık farklı galibiyet ile ayrıldı. Bu sonuçla birlikte Sakarya Çarkspor, ilk maçında ilk galibiyetini alarak 3 puanın sahibi oldu.

“BUGÜN İSTEDİĞİMİZİ ALDIK”
Akçayspor maçının ardından açıklamalarda bulunan Sakarya Çarkspor Teknik Direktörü Fırat Asrak; “Bugün ilk maçımızda Akçayspor ile karşı karşıya geldik. İlk yarıda istediğimiz gol pozisyonlarını üretsek de bir türlü sonuca ulaşamadık. İkinci yarıda daha derli toplu bir oyun ortaya koyduk ve istediğimiz golleri bulduk. İkinci yarıdaki oyunumuzu sezonun geneline yayarak başarılı olmak istiyoruz. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Bugün istediğimizi aldık.” İfadelerini kullandı.