“MENTAL OLARAK İYİ DEĞİLDİK”

Sakaryaspor'da teknik direktör Tuncay Şanlı yaptığı açıklamada; “3 haftalık periyodun başında ilk Bodrum FK maçı hava şartları, zemin vs. mazeret değildi tabi ki ama daha sonra oyuncularla konuşup neler yapmak istediğimizi, potansiyellerini dışarı çıkarmaya çalıştığımızı konuştuk. Çorum FK maçında da oyunun belirli bölümlerinde iyi pozisyonlara girdik, takım halinde oynamaya çalıştık. Göreve geldiğimizden beri oyunculara söylediğimiz beraber oynamaktan, cesaretli oynamaktan bahsettik, dönem dönemi geçiş oyunundan bahsettik. Mental olarak iyi durumda değildik biz açıkçası.” dedi.

“BU BİR BAŞLANGIÇ”

Şanlı, “Bu maça daha çok iyi hazırlandık hem kaptanlarımız hem beraber oynama isteği bir aile olma isteği tabii ki sahaya yansıdı. Bu bir süre şu anda bunun devamının gelmesi için önümüzdeki maçta da aynı isteği, aynı arzuyu, aynı mücadele coşkusunu sahada göstermemiz gerekiyor. Çok yetenekli ayaklara sahibiz, beraber oynarsak istediğimiz sonuçlara gideriz. Bu bir başlangıç, oyuncularımın soyunma odasında ne kadar mutlu olduğuna şahit olduk. Biz bunu bildiğimiz için onları hep motive ettik, antrenmanlarda çok çalıştılar. Bence bu haftaki çalışmaların karşılığını aldılar.” ifadelerini kullandı.

“DAHA İYİ YERLERE GELECEĞİZ”

Taraftarlara da büyük destekleri için teşekkür eden Şanlı, “Geldiler, desteklediler. Onların desteğine çok ihtiyacımız var, şehrin desteğine çok ihtiyacımız var. Sakaryaspor'u en iyi yerlere getirebilmek için ben, ekibim, camia, teşkilatımız ve yöneticilerimiz herkes elinden geleni yapıyor. Biraz zamana ihtiyacımız var, bu takıma inanın daha iyi yerlere gelecek, daha iyi futbol oynayacak. Hem coşku hem de taraftar anlamında sahaya istenilen Sakaryaspor'u sunacağız diye düşünüyorum.” ifadeleriyle sözlerini sonlandırdı.